Yılın yarısı bitti ama geç kalmış değilsin!Şimdi İngilizce öğren

KULLANIMA İLİŞKİN HÜKÜM VE KOŞULLAR

Open Education LLC, aşağıdaki belge aracılığıyla, Kullanıcılara ve Müşterilere, Open English olarak tanımlanan Platformun (bundan böyle “Hizmet” olarak anılacaktır) hüküm ve koşullarını sunar.

1. GİRİŞ:

Open English tasarımlı online platformun sahibi, merkezi Coral Gables, 255 Giralda Avenue, Suite 500 FL 33134 adresinde bulunan, Amerika Birleşik Devletleri Florida eyaletine kayıtlı, tüzel kişiliğe sahip ticari bir firma olan Open Education LLC,( bundan böyle Open English olarak anılacaktır), Platform’daki (Hizmet) indirilebilir kaynaklara ek olarak, sizlere websitemiz www.openenglish.com.tr (website) ve online hizmetlerimizi kullanarak İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. Hizmet, Open English tarafından yönetilen Open English Course veya Open English Junior’a (“Kurslar” veya “Kurs”) erişimi içerir.

Bu Hüküm ve Koşulları kabul etmek için reşit olmanız gerekir. Reşit değilseniz, babanız, anneniz veya yasal temsilciniz bu hüküm ve koşulları sizin adınıza kabul etmelidir. Hizmeti kullanmaya başladığınızda sizden, belirli bilgileri sağlamanız istenecektir. Open English, Müşterinin Hizmet kullanımıyla ilgili tüm bilgileri Gizlilik Politikamızın şartlarına uygun olarak işleyecektir

Kullanıcının, Hizmet’e ilişkin bir sözleşme yapmadan önce, Hizmetin sağlanmasına ilişkin hüküm ve koşulları okuması ve kabul etmesi gerekir.

2. İLGİLİ TARAFLAR.

 1. ŞİRKET: Hizmetin sunulmasından Open English sorumludur.
 2. Kullanıcı: Web Sitesini kullanan, Portalın şartlarını ve politikalarını kabul eden ve mutlaka bir iş ilişkisinin varlığını ima etmeyen kişi.
 3. Müşteri: Form aracılığıyla kaydolan ve Hizmeti satın alan tüketici (bireysel veya tüzel kişi).

3. MESAFELİ SÖZLEŞME SÜRECİ.

 1. Kullanıcı, Web sitesinde yer alan formu kullanarak kaydolmalıdır.
 2. Uzman bir çalışan, söz konusu hizmetler için sözleşme yapılmadan önce Open English tarafından sunulan hizmetleri detaylı biçimde açıklamak için Kullanıcı ile iletişime geçecektir.
 3. Kullanıcı, Hizmet’i çevrimiçi olarak ve/veya telefonla satın alabilir ve kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilir. Kullanıcının bunu yapmak için kart sahibinin adını, kart numarasını, son kullanma tarihini ve kart arkasında bulunan CVC veya CVV’yi belirtmesi gerekir. Tüm bilgiler bir ödeme ağ geçidi üzerinden yönetilecektir.
 4. Kullanıcı, satın alma sırasında belirtilen ve Web Sitesinde veya telefonda toplanan satın alma hüküm ve koşullarını e-posta yoluyla alacaktır.
 5. Lisans, Hizmet sözleşmesinin yapıldığı süre boyunca kullanım için etkinleştirilecektir.

4. HİZMETE GENEL BAKIŞ.

 1. Hesap ve Kayıt Bilgileriniz. Bir Open English Hesabı açmak veya herhangi bir kayıt bilgisi sunmak zorunda kalmadan Hizmete göz atabilir, ön izleme ve arama yapabilirsiniz. Ancak, Hizmeti başka bir şekilde kullanmak ve Open English içeriğine erişmek için, bir hesabınızın olması ve Open English’e kayıt bilgilerini sunmanız gereklidir.
 2. Open English İçeriğine Erişim. Hizmete abone olduğunuz sürece Open English içeriğine istediğiniz sıklıkta erişebilirsiniz. Ayrıca, Open English podcast’lerini ticari olmayan, kişisel kullanım için belirli avuçiçi cihazlara aktarma yetkiniz bulunmaktadır. Ayrıca, Open English podcast’lerini ticari olmayan, kişisel kullanım için CD veya DVD’lere de kaydedebilirsiniz. Ancak, Open English İçeriğini bu cihaza aktardıktan ve/veya kaydettikten sonra, Müşteri bu içeriği kopyalamamayı, çoğaltmamayı, dağıtmamayı veya başka bir cihaza aktarmamayı ya da başka bir kişiye veya üçüncü tarafa vermemeyi veya aktarmamayı taahhüt eder. Open English İçeriğini kaydetme ve aktarma işlevleri yalnızca size kolaylık sağlamak amaçlı olup, söz konusu içerikteki müzik besteleri de dahil olmak üzere Open English İçeriğinin telif hakkı sahiplerinin herhangi bir hakkından imtiyaz veya feragat (veya başka herhangi bir sınırlama veya ima) teşkil etmez.
 3. Yazılım ve donanım için geçerli ek şartlar. Hizmet ile birlikte kullanılan veya Hizmet ile etkileşime girebilecek donanım ve yazılımlar için ayrı son kullanıcı lisans sözleşmeleri ve hizmet koşulları olabileceğini ve bunları kabul etmeniz gerektiğini unutmayın. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde, hizmeti kullanma olanağınız sınırlı olacaktır. Hizmetin sadece uyumlu cihazlarla çalıştığını unutmayınız.
 4. Open English Junior İçeriğine Erişim. Size ve çocuğunuza (ve/veya sizin sorumluluğunuzda olan reşit olmayan kişiye) bu Hizmet Koşullarına tabi olarak Hizmeti kullanma hakkı verilir. Ayrıca, Müşteri, Hizmeti kullanarak, Gizlilik Politikamızın şartlarına uygun olarak, Open English’in Hizmetin kullanımıyla ilgili olarak yasal temsilci ve reşit olmayanlarla ilgili tüm bilgileri toplayacağını ve işleyeceğini kabul eder.

5. HİZMETİN ÖZELLİKLERİ.

Müşteri, Lisans tarafından dahil edilen ve sağlanan aşağıdaki avantajlardan yararlanabilir:

 1. Amerikalı öğretmenlerle günde yirmi dört (24) saat canlı dersler;
 2. Dil öğrenme amaçlı dersler, yenilikçi içerik ve güncel konuları ele alma özelliğine sahiptir.
 3. Uygulama derslerinin içinde, alıştırmalar ve ses tanıma araçları vardır.

Yukarıdaki hüküm ve koşullarda belirtilen aktivitelerde ilerleme kaydetmek için Müşterinin tüm iletişim becerilerini (konuşma, dinleme, okuma ve yazma) geliştirmesi gerekir. Aksi takdirde Hizmetten tatmin edici şekilde yararlanılmasını sağlamak mümkün değildir. Eğer kullanıcı bu paragrafta belirtilen şartlara uymaz ise, Şirket sözleşmeyi feshedebilir ve başlangıçtaki ödeme yoluyla parayı iade edebilir.

6. KISITLAMALAR.

 1. Open English Hizmetinin sağlanmasında kullanılan teknoloji için geçerli olan normlar ve politikalar. Müşteri, Hizmeti kullanırken, hizmetlerin sağlanmasında kullanılan teknolojiye ve duruma göre yayınlanan belirli yayınlar (“Yönergeler”) için geçerli diğer yönergelere veya standartlara tabi olacaktır. Tüm Yönergeler, bu Kullanım Hüküm ve Koşullarına atıfta bulunularak dahil edilecektir. Bu Yönergeler, genel olarak, herhangi bir ayrım gözetmeksizin Hizmetin tüm son kullanıcıları için geçerli olacaktır ve örneğin, yazılıma ilişkin gerekli veya otomatik güncellemeler, modifikasyonlar ve yeniden kurulumlar ve güvenlik, birlikte çalışabilirlik ve/veya operasyonel sorunları yönetmek gibi diğer amaçların yanı sıra mevcut yamaların edinilmesini içerebilir. Bu tür güncellemeler, modifikasyonlar ve işlemler önceden bildirimde bulunulmaksızın periyodik olarak veya gerektiğinde yapılabilir. Öte yandan, Hizmetin bazı yönleri kendi kendine yönlendirilir ve güvenlik ve uygunsuz kullanımın tespiti ile ilgili hedeflere sahip özel bir tanımlama sistemi oluşturabilir. Belirli uygulamalara erişim, güvenlik nedenleriyle veya Open English tarafından düzenli olarak yayınlanan koruma politikalarında belirtilenlere göre kısıtlamalara tabidir. Müşteri, daha önce kullanıma açık olan Open English İçeriğinin şu anda mevcut olmayabileceğini anlar ve kabul eder.
 2. Yasaklanan Davranışlar. Müşteri, Hizmeti, (i) yasa dışı, müstehcen, tehdit edici, istenmeyen toplu mesajlar veya “spam”, karalayıcı veya gizliliği ihlal eden, (ii) telif haklarını, ticari markaları, patentleri, ticari sırları ve diğer fikri veya maddi mülkiyet haklarını, mahremiyet veya aleniyet haklarını, yönetmelikleri veya iletişim düzenlemeleriniveya iftira, taciz, müstehcenlik ve pornografi ile ilgili kanunlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer kanunları ihlal eden; (iii) siyasi kampanyalarda kullanılan veya satış veya pazarlama teklifleri oluşturan veya bilgisayar virüsleri veya bilgisayar sistemlerinin işlevselliğine müdahale etmesi amaçlanan diğer kodları taşıyan veya (iv) herhangi bir şekilde reşit olmayanlar için zararlı olan, mesajları, içerikleri veya malzemeleri iletmek, görüntülemek, gerçekleştirmek veya başka bir şekilde kullanıma sunmak için kullanamaz. Müşteri, Hizmetin işleyişini herhangi bir şekilde kesintiye uğratmaktan veya kesmeye teşebbüs etmekten kaçınacaktır. Kurs sırasında, öğrencilerin diğer insanlarla ilişki kurarken en yüksek eğitim ve kariyer geliştirme standartlarını göz önünde bulundurarak buna uygun ve saygılı davranmaları beklenir. Bu hükümlerin herhangi birisinin ihlal edilmesi, Open English’in, takdir yetkisini kullanmasına bağlı olarak, belgenin 9.3 bölümü kapsamında Hizmeti Sonlandırma hakkının uygulanması da dahil olmak üzere, konu ile ilgili atacağı herhangi bir adım ve değerlendirmeye tabi olacaktır. Ayrıca, kimliğiniz veya bir mesajın veya içeriğinin kaynağı konusunda diğer üyeleri herhangi bir şekilde yanlış yönlendirebilecek yanlış bir e-posta adresi kullanamazsınız. Open English, öğrencilerinin kendilerine, aile fertlerine veya sınıf arkadaşlarına yönelik usule aykırı veya tehlikeli davranışlarının farkına varırsa, potansiyel olarak tehlikeli davranışların önlenmesi için söz konusu reşit olmayan kişinin ikamet ettiği ülkenin yerel makamlarına bu durumu bildirebilir.
 3. Hizmet kullanımına ilişkin kısıtlamalar. Hizmet, güvenlik bileşenlerini içerir ve bu nedenle özel kurallar ve politikalar geçerlidir. Müşteri, Hizmetin herhangi bir yönünü yanlış yönlendirmeye, tersine mühendislik yapmaya, kodunu çözmeye, kaynak koda dönüştürmeye, parçalarına ayırmaya veya başka şekilde değiştirmeye veya müdahale etmeye teşebbüs etmeyecektir (veya diğer kişilerin girişimlerini desteklemeyecektir). Herhangi bir girişimci, ticari veya kamusal amaç için herhangi bir metin, görüntü veya ses dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetin herhangi bir bölümünü dağıtamaz, takas edemez, değiştiremez, satamaz veya yeniden satamaz veya başka bir kişiye iletemezsiniz. Müşteri, bu belgede açık bir şekilde izin verilmedikçe Open English İçeriğini kopyalamamayı, satmamayı, dağıtmamayı veya başka yolla transfer etmemeyi taahhüt eder.
 4. Open English Hesaplarının kullanımına ilişkin güvenlik kısıtlamaları. Müşteri, reşit olmayanlar dışında başka bir kişinin yararına olmayacak şekilde, yalnızca kişisel kullanım için bir Open English hesabı açabilir. Müşteri, başkalarının Kayıt Bilgilerini ve/veya Open English hesabını kullanmasına izin vermeyeceğini ve bunların gizliliğini ve güvenliğini korumaktan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder. Müşteriler, Open English şifrelerinin ve/veya hesaplarının yetkisiz kullanımını Web Sitesinde yer alan telefon numarasını arayarak ve Müşteri iseler, öğrenme platformu aracılığıyla “İletişim” bağlantısını kullanarak derhal Open English’e bildirmelidir. Eğer müşteriler şirket, tüzel kişilik veya organizasyon (hepsi birlikte, aracılık taahhüdü veren bir organizasyon) adına Hizmet ile ilgili bir hesap açar ya da kullanırsa; bu Hizmet Şartnamesine uygun hareket etmek ve saygı göstermek zorunda olan bu organizasyonu yönetme yetkisine sahip yetkili bir temsilcisi olduklarını onaylarlar ve ilan ederler ve böylece bu Aracılık Organizasyonu adına şartları kabul etmiş olurlar.

7. SÖZLEŞMEDEN CAYMA/ FESİH HAKKI.

Müşteriler, işbu Sözleşmenin kesinleşmesini takip eden on dört (14) takvim günü içerisinde sözleşmeden cayma/ fesih haklarını kullanabilirler. Sözleşmeden cayma/koşulsuz fesih talebi, Web sitesinde yer alan numara aranarak ve talebinize yanıt verecek ve para iadesinde bulunacak bir Open English personeliyle konuşularak veya sözleşmeden cayma/ fesih ile ilgili belgenin e-posta yoluyla gönderilmesiyle yapılabilir Geri ödemelerin yalnızca, eksiksiz doldurulmuş cayma formunun info.tr@openenglish.com e-posta adresine teslim edilmesinden sonra Müşterinin Open English’e sunduğu ödeme aracı aracılığıyla gerçekleştirileceğini lütfen unutmayın. On dört (14) takvim günlük sürenin dolmasından sonra, ödenmiş olan tutarlar iade edilemez. Ödeme Yönteminin ödemesinin ertelenmesi ve (25) günlük bir süre içinde ödenmesi gereken tutarın tahsil edilememesi durumunda, Open English, ödeme yapılmaması nedeniyle Hizmeti sunmayı durduracaktır.

8. ÜCRETLER VE FATURALANDIRMA.

 1. Ödeme sözleşmesi. Tüm Hizmet Müşterileri önce bu Hükümleri ve Koşulları kabul etmeli ve ardından ödeme yetkisi formunu doldurup, Satın Almaya ilişkin Hüküm ve Koşulları (“Satın Alma Koşulları”) imzalamalıdır. Müşteriler, bir promosyon koduna sahip olmadıkça veya Open English Hizmeti veya Hizmetin bir kısmını kendilerine ücretsiz olarak sunmadıkça Hizmetin tam fiyatını ödemeyi kabul eder.
 2. Fesih. Sözleşmeden cayma/ fesih hakkını kullanabileceğiniz on dört (14) takvim gününün sonunda, Müşteri Hizmeti feshedebilir. Abonelik, Müşterinin talebi üzerine veya Hizmetin hüküm ve koşullarına uyulmaması nedeniyle iptal edilirse, taksitler ile ücretlerden hiçbiri iade edilmez. Hizmetin sona ermesi üzerine, herhangi bir nedene bakılmaksızın, Müşteri, İçeriği kullanmaya derhal son verecektir.
 3. Banka ve kredi kartı işlemleri. Kayıt işlemi sırasında sizden kredi veya banka kartı bilgilerini vermeniz istenecektir. Bir Hizmet Kullanıcısı olarak, ödenmesi gereken taksitlerin yanı sıra Hizmet için geçerli olan tüm ücretlerin ve Hizmetin kullanımından kaynaklanan diğer tüm ücretlerin kredi veya banka kartınızdan çekileceğini veya banka hesabınızdan tahsil edileceğini kabul edersiniz. Burada belirtilenler dışında, hiçbir taksit veya ücret iade edilmez. Ayrıca, Müşteriler Open English Hesaplarının gizliliğini sağlamakla ve Open English Hesapları aracılığıyla başkaları tarafından yapılan tüm ücretlendirmelerden sorumlu olacaktır. Tüm ücretler, Müşterinin Hizmeti ilk satın alma veya ücretlendirme yaptığında kullandığı ödeme aracı kullanılarak faturalandırılacaktır. Müşteriler, ödeme araçlarından kaynaklanan veya finans veya kredi kuruluşları tarafından alınan herhangi bir banka komisyonu veya masrafından sorumlu olacaktır. Müşteriler fatura bilgilerini değiştirirlerse, bir Open English çalışanı veya temsilcisi ile iletişime geçerek, Web Sitesinde görünen numarayı arayarak veya öğrenme platformu aracılığıyla “Bize ulaşın” seçeneğini seçerek söz konusu bilgileri güncellemelidirler. Kredi veya banka kartınız, banka hesabınız veya diğer herhangi bir ödeme yönteminiz hakkında bilgi vererek, Müşterinin Open English Müşteri Desteği’nden kredi kartı veya banka kartı ve/veya banka hesabı bilgilerini silmesini talep ettiği durumlar dışında, Open English Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca Open English Hesabınız iptal edilene kadar bu ödeme aracı bilgilerini elinde tutabileceğini kabul ve beyan edersiniz, söz konusu durumda bu bilgiler Gizlilik Politikası hükümlerine uygun olarak silinecek veya engellenecek şekilde saklanacaktır. Müşteri, Open English’e ödeme aracı bilgilerini sağlarken, ödeme aracının kaybolması, çalınması veya yetkisiz kullanımı durumunda geçerli olan bildirim gereklilikleri ve sorumluluk sınırlamaları ile ilgili olarak ödeme aracı düzenleyicisi tarafından belirlenen hüküm ve koşullara başvurmalıdır. Müşteriler, kredi veya banka kartlarına fatura edilen tüm tutarların yetkisiz üçüncü kişiler tarafından ödenmesinden tek başına sorumlu olacaklarını ve kendi adlarına düzenlenmemiş herhangi bir ödeme aracına ilişkin bilgi vermeyeceklerini kabul ederler.
 4. Vergiler. Hizmetin maliyeti, fiyatlara yansıtılacak olan vergileri içerebilir. Bu tür durumlarda Hizmet alımının yapıldığı tarihte yürürlükte olan vergi oranı uygulanır. İlgili satın alımlardan önce satış değişikliklerine uygulanan vergi oranı kesinleşirse, satın almanın tamamlandığı tarihte yürürlükte olan yeni oran uygulanır. Müşteri, geçerli vergi düzenleme koşullarına uygun olarak söz konusu vergilerin tamamının ödenmesinden sorumlu olacaktır.
 5. Fiyatları değiştirme hakkı. Hizmet ile ilgili tüm fiyatlar Open English tarafından yapılacak değişikliğe tabidir. Fiyat değişikliği, ilk sözleşme süresi boyunca Hizmeti etkilemeyecek ancak bu sözleşmelerin yenilenmesini etkileyecektir. Fiyat değişikliği müşteriye bildirilecek ve müşteri, yeni fiyatları kabul etmediği takdirde sözleşmeyi yenilememe imkanına sahip olacaktır.

9. ÖZEL BİLDİRİMLER.

 1. Gizlilik. Hizmete kayıt olmak için sağlanan kişisel veriler, Sözleşme İlişki süresince toplanabilecek veriler gibi, verilerin işlenmesinden sorumlu taraf olarak, sadece Hizmeti verme ve onaylayıp kabul ettiği www.openenglish.com.tr, websitesinde yayınlanan kişisel verilerin işlenmesi politikasına uygun olarak Sözleşme öncesi ilişkinin de yönetilmesi amacıyla yalnızca Open English tarafından işlenecektir. Söz konusu işlemenin yasal dayanağı, taraflar arasındaki sözleşme ilişkisi ve Open English tarafından yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve bunun sağlandığı hallerde Kullanıcının onayıdır. Benzer şekilde ve Kullanıcıların önceden yetki vermesi halinde, Open English ticari iletişimde bulunmak amacıyla verilerini işleyebilir. Kullanıcılar, info.tr@openenglish.com adresine e-posta göndererek, geçerli normların belirlediği şartlar çerçevesinde erişim, düzeltme, silme, taşınabilirlik ve itiraz haklarını kullanabilirler. Benzer şekilde, Kullanıcılar, kişisel verilerin Open English tarafından işlenmesinin veri koruma ile ilgili geçerli normları ihlal ettiğine inanmaları halinde, denetleyici makama, bu durumda Ulusal Veri Koruma Komisyonuna şikayette bulunabilirler.
 2. Bilgilerin doğruluğu. Open English’e sunulan tüm bilgilerin (Kayıt Bilgileri ve kamu oyu yoklamaları ve anketlere verilen yanıtlar dahil) doğru, eksiksiz ve geçerli olduğunu beyan ve garanti eder ve gerektiğinde bu bilgileri güncellemeyi taahhüt edersiniz. Ayrıca Open English’e sunulan bir bilginin herhangi bir yasa veya düzenlemeyi veya üçüncü taraflara verilen hakları ihlal etmediğini de kabul edersiniz.
 3. İkamet kanıtı ve sözleşme akdetme ehliyeti. Bir Open English Hesabı açarak, profilinizde listelenen bölgede ikamet ettiğinizi ve yargı bölgenizdeki yasalara göre sözleşmeler yapabileceğinizi beyan ve garanti edersiniz.
 4. İçeriğin Doğası. Müşteriler, Hizmeti kullanırken ve Hizmete erişirken, açık, saldırgan veya başka şekilde tartışmalı olduğunu düşündükleri materyallerle karşılaşabileceklerini bilirler. Open English, varsa, bu bilgilerin sahiplerinin bunları Hizmetin bir parçası olarak sağlaması durumunda, sınıflandırmalar, içerik türleri ve açıklamalarla ilgili üçüncü taraflardan gelen bilgileri içerebilir. Bununla birlikte, Open English üçüncü taraflara ait bu bilgi tipinin doğruluğundan sorumlu olmayacaktır. Müşteriler, Hizmetin ebeveyn kontrolü özellikleri içerip içermediğine ve bu özellikleri ne sıklıkta kullandıklarına bakılmaksızın, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde aşağıdaki hususları kabul eder: (a) Hangi Hizmetin veya Hizmetin bir parçasını oluşturan hangi malzemelerin kendi standartlarına uygun olduğunu belirlemek onların sorumluluğundadır ve (b) Open English, Bağlı Kuruluşları veya içerik sağlayıcıları hiçbir koşulda herhangi bir Open English İçeriğinden veya erişime sahip olduğu materyallerden sorumlu olmayacaktır. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, Kullanıcılar Hizmeti risk ve masrafları kendilerine ait olmak üzere kullanmayı ve Open English ve Bağlı Kuruluşlarının Hizmete dahil edilen herhangi bir içerik veya materyalle ilgili olarak Müşteriye karşı hiçbir sorumluluğu olmayacağını kabul eder.
 5. Kullanım riski. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, Open English ve Bağlı Kuruluşları, Hizmete erişmeniz, kullanmanız, indirmeniz veya göz atmanız sonucunda bilgisayarınıza veya diğer herhangi bir ekipmana gelebilecek herhangi bir hasardan sorumlu tutulmayacaktır.
 6. Open English’in Bu Hüküm ve Koşulları Değiştirme Hakkı. Yasadaki değişikliklerin bir sonucu olarak veya başka herhangi bir meşru nedenle, Open English bu Hüküm ve Koşulların bölümlerini istediği zaman değiştirebilir, düzeltme yapabilir, ekleyebilir veya silebilir. Tüm değişiklikler, Hüküm ve Koşulların güncellenmiş versiyonu yayınlandıktan sonra geçerlilik kazanır. Yapılacak değişikliğin önemli bir değişiklik olması halince, Open English bu değişiklikleri yerine getirmeden önce sizi bilgilendirmeli ve onayınızı almalıdır. Bu Hüküm ve Koşulları değişiklikler yönünden periyodik olarak incelemenizi öneririz. Zorunlu olmayan değişikliklerin yayınlanmasından sonra Hizmeti sürekli olarak kullanmaya devam etmeniz, söz konusu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.
 7. Open English’in Hizmet ile ilgili Değişiklik Yapma Hakkı. Open English, Hizmette tanımlanan veya bahsedilen özellikler, fiyatlar ve ürün özellikleri dahil olmak üzere Hizmete herhangi bir materyali geçici veya kalıcı olarak ekleyebilir, değiştirebilir, sonlandırabilir, kaldırabilir veya askıya alabilir. Hizmette yapılan önemli değişiklikler varsa (örneğin, fiyatlara ilişkin), bu değişiklikler ilk sözleşme süresi boyunca sağlanması bekleyen hizmetler için geçerli olmayacaktır. Müşterilerin bu değişiklikleri kabul etmesi koşuluyla, yeni sözleşmelerde ve mevcut sözleşmelerin yenilenmesinde uygulanabilirler. Open English ve/veya Open English İçerik sahipleri zaman zaman Open English İçerik’i önceden haber vermeksizin Hizmetten kaldırabilir ve Open English herhangi bir zamanda belirli Open English İçerik Müşterilerin kullanımına sunma hakkını kaybedebilir. Bu durumda, Müşteri artık bu içerikleri Open English’ten alamaz veya görüntüleyemez.

10. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

 1. Müşteri, yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, Hizmetin, Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilmediği sürece, riski ve masrafları kendisine ait olmak üzere kullanılacağını anlar ve kabul eder. Hizmet, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, “olduğu gibi” ve Open English’ten veya geçerli olduğu şekilde bağlı kuruluşlarından herhangi bir türde garanti olmaksızın sağlanır; Open English, zımni ticarileştirme garantileri, belirli bir amaca uygunluk, ihlal etmeme ve unvan dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, burada açıkça belirtilen durumlar dışında açık veya zımni tüm garantileri açıkça reddeder, Open English, Hizmetin kullanımı veya kullanımının sonuçları hakkında performans, doğruluk, güvenilirlik, güvenlik, yetenek, dakiklik veya diğer özelliklerle ilgili herhangi bir garanti veya beyanda bulunmaz. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, Müşteri, Hizmete erişiminden kaynaklanan (hizmete erişmek için kullandığı herhangi bir yazılım veya sistem dahil), bilgisayara, yazılıma veya sisteme veya bunlara erişmek için kullanılan kayıtlı taşınabilir cihazlara verilen zararlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir zarardan, Open English’i veya bağlı kuruluşlarını sorumlu tutmayacaktır. Hizmetin işleyişinin sürekli (kesintisiz) veya hatasız olacağı garanti edilmez. Herhangi bir kişi tarafından verilen, sözlü veya yazılı hiçbir bilgi veya tavsiye, Open English veya iştirakleri ile ilgili herhangi bir garanti olarak kabul edilemez.
 2. Open English, Hizmetin kayıtlı tüm bilgisayarlarla, CD veya DVD oynatıcılarla, CD veya DVD yazılarla veya taşınabilir cihazlarla uyumlu olacağını garanti etmez. Müşteri, sistemlerinin Hizmet ile memnuniyet verici bir şekilde çalışmasını sağlamaktan münhasıran sorumludur ve Open English aksini belirtmediği sürece, mobil uygulamaların kullanımı, mobil uygulamaya erişim için uygun bir cihaz ve/veya işletim sistemi ile sınırlıdır. Open English, uygulamanın kullanılamaması, indirmelerin tamamlanamaması veya mobil içeriğe erişilememesi veya mobil uygulamanın kullanılamamasına yol açabilecek diğer herhangi bir iletişim sisteminin başarısız olması nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 3. Geçerli düzenlemelerin izin verdiği ölçüde, Open English doğrudan, sonuç olarak ortaya çıkan, örnek teşkil eden, ölçülebilir, dolaylı, tali veya cezai zararlardan ve kayıplardan veya bu kayıpların Hizmetten kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın kar kaybından veya diğer zararların yanı sıra aşağıdakilerden hiçbir şekilde sorumlu değildir: Veri kaybından, kar kaybından, Hizmetin kullanım kaybından veya herhangi bir indirmeden veya herhangi bir ilgili ekipmanın kaybından, herhangi bir aksama süresinden veya Open English ve iştirakleri söz konusu hasar ve kayıpların olasılığı hakkında bilgilendirilmiş olsa bile Müşterinin zaman kaybından kaynaklanan kayıplar (1) Müşterinin Hizmeti kullanımından kaynaklanan ve bu Hüküm ve Koşulları, yani kullanımla ilgili sınırlamaları ihlal eden zararlar. Open English veya bağlı kuruluşları, herhangi bir kişi hakkında yanlış bir izlenim oluşturan, herhangi bir mahrem hakkın gaspına neden olan, veya kamusal bir hakkın gasp edilmesine yol açan, üçüncü bir tarafın hakkını ihlal eden veya herhangi bir yabancının, ABD mensubunun, eyaletin yada yerel bölgenin yasalarını ya da düzenlemelerini ihlal eden, alçaltıcı, küçük düşürücü, karalayıcı veya edebe aykırı malzemelerin üretilmesini, kullanımını veya dağıtımını kapsayan Hizmetin veya içeriğin yetkisiz kullanımından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 4. Yürürlükteki kanunlara uygun olarak, önceki bölümlerde belirtilen bazı sınırlamalara izin verilmeyebilir. Aynı şekilde bazı bölge mahkemeleri zımni taahhütnamelerin, ya da arızi veya ona bağlı hasar ve kayıpların sorumluluğunun sınırlı olmasına veya muaf tutulmasına izin vermezler ve bu nedenle bu muafiyetler ya da sınırlamalar her durumda uygulanmaz. Belli şartlar altında, burada belirlenen, hasarlar ve kayıplar veya sorumluluklar üzerindeki herhangi bir kısıtlamaya, bu belgenin hükümlerinin yerini alacak şekilde yürürlükteki yasalar tarafından yasak konulması halinde ve sadece bu şartlar altında iken, Open English, o şartlar altındaki geçerli normlara göre oluşan sorumluluk, hasar ve kayıplardan en üst düzeyde feragat etme ve / veya kısıtlama koyma hakkına sahiptir. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, söz konusu hasar ve kayıplar veya Open English’in bütün sorumluluğu, önceki 12 veya 10 ayda ödenen meblağları, hangisi daha fazla ise, geçmeyebilir.

11. YÜRÜRLÜKTEKİ HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME

Bu Hizmet Şartnamesi ve Müşterinin Hizmeti kullanması, Florida Eyalet kanunlarına tabidir, kanunlar ihtilafı halinde geçerli olan prensipler ve normlar(i) Birleşmiş Milletler Malların Uluslararası Satışı Sözleşmeleri Konvensiyonu (CSIG) (ii), 1974 Uluslararası Malların Satışını Kısıtlama Dönemi Konvansiyonu(iii), 11 Nisan 1980’de Viyana’da kabul edilen 1974 Konvensiyonunu değiştiren Protokol (iv) dahil değildir. Ancak Şirket, Sözleşme’nin tabi olduğu yasalara bakılmaksızın, tüketiciyi koruma yasalarına ve Kullanıcının ikamet ettiği ülkede geçerli olabilecek diğer düzenlemelere her zaman uygun hareket edecektirr. Open English ile Bağlı kuruluşları arasında, aşağıdaki Hizmet Şartnamesinden, Hizmetten veya bunların herhangi birisinin kullanımından doğan herhangi bir hak talebi veya anlaşmazlık Florida, Miami Dade İlçesindeki federal mahkeme veya uygun bir eyalette çözülmelidir. Ancak Kullanıcının ikamet ettiği ülkenin mahkemeleri de ayrıca, Open English, Bu Hizmet Şartnamesi, Hizmet veya Müşterinin herhangi birisinde yaptığı kullanım ile ilgili doğabilecek anlaşmazlıkları çözmek için yetkili olacaktır.

12. Aktif Kampanyalar

“YAZ KAMPANYASI OPEN ENGLISH YETİŞKİN LİSANSI” ADLI REKLAM VE PROMOSYON FAALİYETİ İÇİN YASAL HÜKÜM VE KOŞULLAR

 1. Organizatör
 2. Mevcut promosyon faaliyeti düzenleyen ve işbu Teklifi (bundan böyle “Promosyon” olarak anılacaktır) aşağıda anılan yasal hüküm ve koşullara uygun şekilde yöneten, gözeten ve sunan ve tüm sorumluluğu üstlenen; LLC 255 Giralda Ave, Suite 500, Coral Gables FL 33134 – Amerika Birleşik Devletleri adresinde mukim, Amerika Birleşik Devletleri Florida Eyaletinde kayıtlı olarak ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan, kendi tüzel kişiliğine haiz ticari bir şirket olup, e-posta adresi info.tr@openenglish.com olan kuruluş Open Education LLC’dir (bundan böyle “Open English” veya “Organizatör” olarak anılacaktır).

 3. Promosyonun Niteliği:
 4. Bu Promosyona katılım ücretsiz değildir, ilgilenen kişiler (“Katılımcılar”) bir Open English Yetişkin Planının (bundan böyle “Üye Planı” olarak anılacaktır) satın alınması ile ilişkilendirilen masrafları üstlenmelidir. 5. Maddede öngörülen süre içerisinde Üye Planını satın alan ve işbu Yasal Hüküm ve Koşullar kapsamında belirtilen tüm gereklilikleri yerine getiren katılımcılar Yaz Kampanyası promosyonlu Üye Planını almaya hak kazanacaklardır.

 5. Üye Planı ve Promosyonun Tanımı:
  • Üye Planı, ücretsiz deneme süresi içeren planlar da dahil olmak üzere sınırsız grup sınıflarını içeren bir Open English Yetişkin lisansıdır. Planın kapsamına, istendiği takdirde üç günlük ücretsiz deneme süresi (“Ücretsiz Deneme”) de dahildir.

  • Promosyon, 6 ya da 12 aylık olmak üzere ilgili üye planına ilişkin satın alma bedelinin Kullanıcının ödeme yöntemi aracılığıyla %60 indirimli olarak tahsil edilmesini ifade eder.

 6. Kimler katılabilir?
 7. İşbu Yasal Hüküm ve Koşulların 5. Maddesinde öngörülen süre içerisinde Üyelik Planını satın alan, katılım esnasında 18 yaşın üzerinde ve Türkiye’de ikamet eden herkes bu Promosyona katılım sağlayabilir.

 8. Promosyon süresi
 9. Promosyon 1 Temmuz 2022 tarihinde saat 00:00:01’de başlayacak ve 31 Temmuz 2022 tarihinde 23:59:59’da sona erecektir (her iki tarih de dahil olmak üzere, ana kara saati ile).

 10. Nasıl katılabilirim?
 11. Katılımcılar, promosyon süresi içerisinde www.openenglish.com.tr adresi üzerinden kendilerinden istenen bilgileri girerek, Gizlilik Politikası ve Hizmet Kullanım Şartlarının kabulüyle Çağrı Merkezi Katılımcı ile iletişime geçebilecektir ve böylelikle, Katılımcıya promosyonlu Üye Planını satın alabilmesi için sunabilecektir.

 12. Koşullar
  • Üye Planının satın alınması ve ödeme işlemi, 31 Temmuz 2022 tarihinde saat 23:59:59’dan önce gerçekleştirilmelidir. Bu saatten sonra Promosyon geçerliliğini kaybedecektir.
  • Promosyon, katılımcı Üye Planını satın alır almaz geçerli olacaktır.
  • Katılımcının Ücretsiz Deneme süresinde Üye Planını iptal etmeye karar vermesi durumunda, promosyonlu Üye Planına ilişkin ücret Kullanıcıya yansıtılmayacaktır ve Üyelik Planı İptal edilecektir.
 13. Yasaklar
 14. Satın alınan promosyonlu Üye Planının satışı veya ivazlı devri ve buna herhangi bir şekilde teşebbüste bulunulması yasaktır.

  İşbu Promosyon kapsamında Open English’in Üye Planına ilişkin sağladığı avantajlı tutar Kullanıcı tarafından nakit olarak talep edilemez.

  İşbu Promosyon kapsamında satın alınan Üye PlanInın Kullanıcı tarafından aktive edilmesi ertelenemez.

  Bu promosyon diğer promosyonlarla birleştirilemez.

 15. İlave bilgiler
 16. Promosyon ile ilgili her türlü soru veya ilave bilgi talebi için, Katılımcı, 02162120016 numaralı telefonu arayarak veya info.tr@openenglish.com adresine yazarak Open English Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilir.

 17. Organizatörün Sorumlulukları
 18. Organizatör, Plana ve sunulan Promosyona erişim sağlanması, kullanılması, indirilmesi veya içeriklerinin gözden geçirilmesi sonucunda bilgisayar veya diğer eşyalarda meydana gelen herhangi bir hasar veya herhangi bir hasara neden olan virüs karşısında sorumluluk kabul etmeyecektir. Buna ilaveten, herhangi bir süre içerisinde İnternet’e erişim sağlayamayan veya teknik, donanım, yazılım, İnternet bağlantısı, bilgisayar virüsü veya bağlantı ile ilgili sorunlar dikkate alınmaksızın, herhangi bir süre içerisinde tıklama yapamayan veya içeriği inceleyemeyen veya ağ üzerinde bağlantı kaybı veya bağlantının olmaması dahil fakat bunlarla sınırlı kalmayan nedenlerden dolayı meydana gelen gecikme, arıza veya hatalar nedeniyle Katılımcılara karşı sorumlu tutulamaz.

  Üye Planı ile ilgili işlemlerin sorumluluğu Katılımcılara ait olup Organizatörün bu hususta herhangi bir müdahalesi söz konusu olamaz.

  Open English, Katılımcının herhangi bir dolandırıcılık faaliyeti, hileli işlem teşebbüsü veya ödemeyi gerçekleştirmemiş olduğunu tespit etmesi durumunda, önceden herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın tek taraflı olarak Üye Planını iptal edebilir.

 19. Hüküm ve Koşulların Kabulü
 20. Bu Promosyona katılım sağlayarak, Katılımcı işbu Yasal Hüküm ve Koşullar, www.openenglish.com.tr adresinde yer alan Yasal Hükümler ve Gizlilik Politikasına uygun hareket etme zorunluluğunu kabul etmiş sayılır. Yukarıda anılanların ihlali veya kabul edilmemesi durumunda, Open English, Üye Planını iptal etme hakkına sahip olacaktır.