İngilizce Çalışma Programı

Her Güne Özel İngilizce Çalışma Programı


8 dakikalık okuma

İngilizce çalışmak ama nasıl? Yeni bir dil öğrenmeye başlamak her zaman zordur çünkü nereden başlayacağımızı bilemeyiz. Türkçe konuşmayı nasıl öğrendiğini düşün, hatırlabiliyor musun? Hayır çünkü çok küçük yaşlarda çevreni taklit ederek Türkçe konuşmayı öğrendin. Peki, Türkçenin kurallarını ne zaman öğrendiğini hatırlıyor musun?

Bir dili konuşabiliriz ama dilin kuralları hakkında fikrimiz olmayabilir. Tıpkı küçükken Türkçe konuşup, kurallarını ilkokulda öğrendiğimiz gibi. İngilizce de böyle. Bu dili tam anlamıyla öğrenmek istiyorsan, dil bilgisi kurallarına hakim olman gerekiyor. Bu da düzenli İngilizce çalışma ile kolayca halledebileceğin bir şey.

Open English olarak, sana İngilizcenin tüm özelliklerini öğretmek için %100 online İngilizce kursumuzu geliştirdik. Üyeliğini başlattığın zaman, abonelik süren boyunca 7/24 kursumuza sınırsız erişim hakkın olacak. Peki, platformda seni neler bekliyor? 

 • İnternet bağlantılı cihazında istediğin zaman dilediğin yerden İngilizce çalışabilirsin. 
 • Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle 7/24 canlı derslere katılabilirsin.
 • Dünyanın farklı köşelerinden öğrencilerle 7/24 online sınıflarda konuşma pratiği yapabilirsin.
 • Binlerce saatlik interaktif ders içeriğiyle istediğin zaman kendi başına İngilizce çalışabilirsin.
 • TOEFL, IELTS ve TOEIC gibi uluslararası geçerliliğe sahip İngilizce yeterlilik sınavlarına yüksek verimle çalışabilirsin.
 • İş İngilizcesi ders içerikleriyle kariyerine yönelik İngilizce çalışabilirsin.

Bunların yanı sıra birçok gelişmiş uygulama ve yöntem Open English’te seni bekliyor. İngilizce öğrenmeyi hedefliyorsan, şimdi iletişim formunu doldurabilirsin. Müşteri deneyimi ekibimiz tüm bilgileri aktarmak üzere seni arayacaktır. 

İdeal Haftalık İngilizce Çalışma Programı

İdeal İngilizce çalışma süresi nedir? Bu tamamen senin ne kadar hızlı öğrenmek istemene bağlı. Günde 2 saat İngilizce çalışmak, tabii ki günlük 1 saat çalışmadan daha etkili olacaktır. Fakat insanın da günlük öğrenme kapasitesi var. Yani kendimizi çok zorlamadan, ideal aralıklarla İngilizce çalıştığımızda daha verimli şekilde öğrenebiliriz. 

Peki, nasıl İngilizce çalışmalıyız? Öncelikle günümüzün teknolojilk gelişmelerinden yararlanarak demode eğitim anlayışından uzak durmak iyi bir fikir. Dijital dünyada bir şeyler öğrenmek için neden bir yerlere gitmek zorunda olalım? Evde İngilizce öğrenmek, kesinlikle çok konforlu!

Open English ile ev konforunda, ya da istediğin bir yerde dilediğin zaman İngilizce çalışabilirsin. Bizim sana önerimiz, Open English’e üye olduktan sonra her gün 1 saatini platforma ayırman. Kısa sürede İngilizce konuşma, anlama, dinleme ve yazmada ne kadar geliştiğine inanamayacaksın!

günlük ingilizce çalışma programı

Pazartesi İngilizce Çalışma Programı

Pazartesi hafta başı olduğu için enerjimiz yerinde olur ama hafta sonu dönüşünün getirdiği küçük çaplı negatif hisler de olabilir. O yüzden pazartesi günleri çok yoğun bir İngilizce çalışma programı yapmana gerek yok diye düşünüyoruz. 

 • Pazartesi gününü Open English’te interaktif derslere ayırabilirsin. Dil bilgisi kurallarına ve interaktif videolara 45 dakikanı ayırarak bir konuyu alıştırmalarıyla beraber bitirebilirsin.
 • Open English’te günün haberini okuyarak “reading” üzerine İngilizce çalışması yapabilirsin. Haberi okuduktan sonra haberle ilgili sorulan soruları yanıtlamayı unutmazsın! 
 • 5 dakikanı yeni bir İngilizce deyim öğrenmeye ayırmaya ne dersin? İngilizce deyimler, bu dili daha profesyonel bir şekilde kullanmana ve anlamana yardımcı olur. Open English’te deyimler bölümümüz var, mutlaka İngilizce çalışma programına ekle!
 • Kendi başına İngilizce çalıştıktan sonra, eğer enerjin kalırsa Open English online derslere rezervasyon yaptırarak 45 dakika boyunca ana dili İngilizce olan eğitmenden dersi dinleyebilir ya da konuşma sınıfına katılarak diğer öğrencilerle İngilizce konuşma pratiği yapabilirsin. 

Salı İngilizce Çalışma Programı

Haftanın ikinci günü çoğunlukla en enerjik olduğumuz gün. Okul ya da iş hayatındaysak yeni bir haftaya hazırız demektir. Bugün sınırlarımızı zorlayabilir, daha çok İngilizce çalışabiliriz. Salı gününde 2 saati İngilizce ayırmaya ne dersin? 

 • Open English’te online derslere katılabiliriz. Ortalama 45 dakika süren online derslerde seviyemizle ilgili konuyu ana dili İngilizce olan eğitmenin anlatımıyla dinleyebiliriz. 
 • Canlı derste anlatılan konuyu çalıştıktan sonra bir konuşma sınıfına katılmaya ne dersin? Bu sınıflarda dünyanın farklı yerlerinden öğrencilerle iletişim kurarak İngilizce konuşma becerini geliştirebilirsin. Ders ortalama 45 dakika sürecek. 
 • Salı günü için kendimizi biraz zorluyoruz demiştik. Canlı dersler ve konuşma sınıflarında İngilizce konuşma ve dinleme becerilerimizi geliştirdikten sonra günün haberini okuyup sorularını yanıtlayarak İngilizce okuma becerimizi geliştirebiliriz.
 • Eğer enerjin kalırsa, yeni bir konuya çalışmak ve birkaç İngilizce deyim öğrenmek harika bir fikir! 

Çarşamba İngilizce Çalışma Programı

Hafta içinin ortasına geldik. Çarşamba günü haftaya en çok adapte olduğumuz günlerden biri ve genel olarak enerjimiz yüksek oluyor. Bugün de 2 saat İngilizce çalışmak, kesinlikle çok verimli olur.

 • Çarşamba gününde Open English’in canlı sınıfları ve konuşma sınıflarıyla İngilizce çalışabilirsin. 
 • Daha sonrasında üniteler üzerinden interaktif dersler ile kendi başına İngilizce çalışabilirsin.
 • İngilizce çalışmak demek bol bol pratik yapmak demek. Bugün kendi öz geçmişini İngilizce yazmaya ne dersin? Emin olamadığın cümlelerle Open English yazma aracını kullanarak hatalarını görebilirsin. 
 • Bugün ayrıca telaffuz alıştırmaları yaparak İngilizceni geliştirebilirsin.

haftalık ingilizce çalışma programı

Perşembe İngilizce Çalışma Programı

Perşembe günleri hafta sonuna göz kırpar. Bu da insana motivasyon sağlar. Yani İngilizce çalışmak için perşembe günü kendimize yoğun bir program koyabiliriz. Mesela 2 saat gibi.

 • Perşembe günü Open English’te iş İngilizcesi konularına çalışabiliriz. Bu interaktif dersler oldukça hızlı. Burada yeni kelimeler öğrendikten sonra ünite anlatımından devam ederek İngilizce seviyemizi geliştirebiliriz.
 • Dil bilgisi ve kelime dağarcığı üzerinden İngilizce çalıştıktan sonra Open English canlı sınıflarına ve konuşma sınıflarına katılarak öğrendiklerimizi pekiştirebiliriz. 

Cuma İngilizce Çalışma Programı

Cuma günü bize hafta sonunun geldiğini haber verir. Araştırmalar gösteriyor ki cuma günleri çalışma verimi biraz düşüyor! O nedenle kendimizi çok zorlamamıza gerek yok. Cuma günü İngilizce çalışmak için 1,5 saat yeterli olacaktır. 

 • Cuma günü konuşma sınıflarında İngilizce konuşma pratiği yapabiliriz. Konuşma sınıfları konu anlatımı yapılan geleneksel derslere göre eğlenceli olduğu için cuma gününün ruhuna uyuyor. 
 • Konuşma sınıflarında vakit geçirdikten sonra İngilizce deyimler öğrenerek bu dili daha akıcı kullanmayı öğrenebilirsin. Open English’te öğrenebileceğin binlerce İngilizce deyim var. Daha sonrasında telaffuz aracı üzerinden İngilizce konuşma alıştırmaları yaparak telaffuzunu geliştirebilirsin. 

Cumartesi İngilizce Çalışma Programı

Cumartesi günleri birçok insan çalışmaz. İngilizce çalışmak için bugün çok boş vaktimiz olacak! Fakat şunu da unutmamak gerekir, verimli çalışmanın yöntemi molalarımızı ve kendimize ayıracağımız süreleri iyi ayarlamaktır. Beynimizi sürekli çalışmaya zorlayamayız!

Cumartesi günü eğer başka işimiz yoksa 3 saat İngilizce çalışmak iyi bir fikir. Bugün sadece konu anlatımı üzerine çalışmak yerine yaratıcı bir şeyler de yapabiliriz. 

 • Cumartesi günü Open English’te 2 kere ya da istersen daha fazla kez canlı sınıfa katılabilirsin. Çünkü Open English’te 7/24 canlı dersler ve konuşma sınıfları düzenleniyor. Üyeliğin başlattığında bu sınıflara sınırsız katılım sağlayabilirsin.

Open English sistemi hakkında daha fazla bilgi almak ve üyeliğini başlatmak için bu sayfadaki iletişim formunu doldurman yeterli. Müşteri deneyimi ekibimiz seni en kısa sürede arayacaktır.

 • İngilizce çalışmak için canlı sınıflara ve konuşma sınıflarına katıldıktan sonra kalan sürende ünite çalışması yaparak İngilizce seviyeni ilerletebilirsin.
 • Bugün yaratıcı ve eğlencenli bir şekilde İngilizce çalışacağız demiştik. En sevdiğin yabancı diziyi İngilizce dilinde izlemeye ne dersin? Kendini biraz zorlamayla İngilizce telaffuz ve anlamanı geliştirebilirsin. Burada halihazırda bildiğin ve sevdiğin bir bölümü tekrar izleyerek İngilizce ifadeleri daha kolay anlayabilirsin. Zorlanırsan İngilizce altyazıyı açmak da iyi bir fikir. 

İngilizce geliştiren diziler yazımıza göz atmaya ne dersin?

Pazar İngilizce Çalışma Programı

Pazar günlerini daha çok yeni haftaya hazırlık için geçiririz. O yüzden bugün tatil! Ama bizim sana hem dinlenebileceğin hem de İngilizce öğrenebileceğin bir önerimiz var. 

Roman ve hikayeleri sever misin? İngilizceni geliştirmek için her seviyeye uygun dünya klasikleri var. Pazar gününü sıcak bir kahve ve sevdiğin atıştırmalıklar eşliğinde İngilizce kitap okuyarak geçirebilirsin. Bu alıştırma, İngilizce okumanı geliştirecektir.

Bizim sana önerdiğimiz haftalık İngilizce çalışma programı bu şekilde. Unutma, Her gün 1-2 saat Open English’te vakit geçirerek kısa sürede İngilizceni geliştirebilirsin.


Yorumlar


  Mehmet emin dedi ki:

  İyi

  Mehmet emin dedi ki:

  Çok iyi bir uygulama tavsiye ederim.

Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.