akıcı ingilizce konuşmaya yardımcı uygulama

Akıcı İngilizce Konuşmana Yardımcı Alıştırmalarımız


5 dakikalık okuma

Akıcı İngilizce konuşmayı kim istemez ki? Günümüzde ileri seviye İngilizce bilgisinin insana kattığı pek çok avantaj var. Mesleğini global ölçekte yapabilirsin, yurt dışı seyahatlerine çıkabilirsin, internetteki sayısız içeriği anlayabilirsin, global düzeyde akademik kariyer yapabilirsin… Fırsatlar sonsuz!

Bir dili tam kavramıyla anlamak için 4 beceri edinmen gerekiyor: Okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Akıcı İngilizce konuşmanın yolu da bu 4 beceriyi edinmekten geçiyor. Kimimiz İngilizceyi daha iyi okuyor ama konuşamıyor, kimimiz çok iyi İngilizce konuşuyor fakat iyi İngilizce yazılar yazabilmek için yeterli gramer bilgisine sahip değil… Open English olarak burada devreye giriyoruz. 

Dünyada 1,5 milyondan fazla kişi İngilizce öğrenmek için  %100 online Open English’i tercih ediyor. Sen de onların arasına katılıp hızlıca İngilizce öğrenmek istersen iletişim formunu şimdi doldurabilirsin.

Open English online İngilizce eğitim platformunu, İngilizce öğrenmek isteyen herkese bu dili akıcı kullanmayı öğretmeyi hedefleyerek tasarladık. Mesela telaffuz alıştırmalarımız ve inovatif telaffuz aracımızı ele alalım. 

Open English’te Nasıl Telaffuz Alıştırması Yaparsın?

Open English’te İngilizce telaffuz alıştırmaları yapmanın birçok yolu var. Fakat bunlar arasından en etkili olanı, tabii ki telaffuz alıştırmaları bölümü. Çünkü burayı özellikle akıcı İngilizce konuşmak isteyenler için tasarladık. 

Open English’e üye olduğunda telaffuz alıştırmaları bölümünü istediğin zaman istediğin yerde kullanabilirsin. Üstelik sınırsız kere tekrar edebiliyorsun! Böylece İngiliz fonetiğini ve İngilizce heceleri %100 verimli şekilde öğrenebiliyorsun.

İngilizce telaffuz alıştırmaları bölümünde seviyene uygun içeriklerle karşılaşacak ve alıştırmaları bitirdikçe daha zor seviyelere geçeceksin. Burada İngilizce ses ve heceleri %100 etkili şekilde öğrenebilirsin. Peki, nasıl? 

open english platformu

Telaffuz Alıştırmasını Dinle, Yeni İngilizce Kelimelerin Nasıl Söylendiğini Öğren

Telaffuz alıştırmaları bölümünde sana İngilizce cümlelerin yazılışlarını gösterip okunuşlarını dinleteceğiz. Bu cümle seviyene uygun İngilizce sesleri içeren yeni kelimeler içerecek. Cümlelerin doğru İngilizce telaffuzunu istediğin kadar dinleyebilirsin. Böylece İngilizce hece ve vurguları tam olarak anlayabilirsin. 

Cümledeki tüm İngilizce okunuşları kavradığını düşündüğün zaman, sesini kaydetmeye başlayabilirsin. Bakalım ne kadar doğru telaffuz edeceksin?

Konuşmanı Kaydet, Hatalarını Gör

Sesini kaydetmek için mikrofon simgesine basman yeterli. Böylece kayıt işlemi başlayacak ve telaffuz uygulamamız konuşmanı analiz etmek üzere kaydedecek. Cümleyi söylerken yanlış telaffuz ettiysen önemli değil, istediğin kadar tekrar kayıt yapabilirsin.

Herhangi bir kelimenin okunuşunu unuttuysan, cümlenin orijinal İngilizce telaffuzunu sesini kaydettiken sonra da istediğin kadar tekrar dinleyebilirsin. 

Cümleyi sesli okumayı tamamladıktan sonra kaydını onaylayabilirsin. Bundan sonra iş telaffuz aracımızda! Telaffuzunu analiz edecek ve sana hangi kelimelerde, hatta hangi hecelerde yanlış yaptığını gösterecek. Sonrasında tekrar kayıt alabilir ve hatalarını düzeltebilirsin.

Telaffuz aracımız hangi heceleri neden yanlış söylediğini ve onların doğru versiyonlarını sana gösterecek. Böylece en doğru İngilizce telaffuzu öğrenene kadar istediğin kadar pratik yapabilirsin. 

Hatalı telaffuz ettiğin heceleri keşfettikten sonra onların üzerine yoğunlaşabilirsin. Biliyoruz, İngilizcenin fonetiği Türkçeden çok farklı, o yüzden ilk zamanlarda zorlanabilirsin. Ama unutma, çalışmadan başarı gelmez. Ne kadar çok tekrar edersen ve telaffuz alıştırması yaparsan, o kadar iyi İngilizce konuşabilirsin!

open english akıcı ingilizce konuşma platformu

Düzenli Alıştırma Yaptığın Sürece Hata Yapman Bir Sorun Değil!

İngilizcenin fonetiği Türkçeye göre çok farklı, demiştik. Doğal olarak İngilizce telaffuz çalışırken hatalar yapman çok normal. Bu hatalar motivasyonunu düşürmemeli, aksine daha iyisini yapmak için sürekli tekrar etmeye devam etmelisin. 

Hatalarımız bize yeni şeyler öğretiyor. İngilizcede bu böyle. Belki şimdiye kadar bir kelimenin okunuşu yanlış biliyordun, bu hiç sorun değil. Open English telaffuz aracı ile her zaman İngilizce telaffuz en doğru şekline çalışabilirsin. 

Konuşma Sınıflarını Unutma

Open English’in en güzel yanı, her bir İngilizce becerisi için (okuma, yazma, konuşma, dinleme) ayrı çalışma alanları olduğu kadar öğrendiklerini uygulayabilme ortamı sağlayan konuşma sınıflarına sahip olması.

Bu sınıflarda ana dili İngilizce olan uluslararası eğitim sertifikalarına sahip eğitmenlerin moderatörlüğünde dünyanın dört bir yanından platforma bağlanan öğrencilerle İngilizce iletişim kurabiliyorsun. İngilizce konuşmada özgüvenini geliştirmen için ne kadar da mükemmel bir ortam! Bu sınıflarda kendini tanıtabilir, belirlenmiş ortak konularda fikirlerini İngilizce olarak anlatabilirsin. 

Utanmana hiç gerek yok! Bu konuşma sınıflarında herkes senin gibi öğrenci ve senin seviyene çok yakınlar. Konuşman sırasında hatalar yapabilirsin, bu hiç önemli değil. Çünkü bu konuşma sınıflarında amaç teste tabi tutulmak değil, İngilizce akıcı konuşma pratiği yapmak. 

İnteraktif Videolara Her Zaman Yüksek Sesle Eşlik Et

Open English’te binlerce saatlik ders içeriğine aboneliğin boyunca sınırsız kere erişim hakkın olacak. Bu içeriklerde zaman zaman interaktif videolarla karşılaşıyorsun. Bu videolarda önceden hazırlanmış İngilizce diyalogları dinlerken onlara yüksek sesle eşlik edebilirsin. Çünkü akıcı İngilizce konuşmayı düşünerek geliştiremeyiz. Pratiğe dökmemiz gerekir!

İnteraktif videolar için hazırladığımız İngilizce diyaloglar, CEFR standartlarına uygun şekilde Cambridge onaylı eğitim içerikleridir. Bu videolarda en doğru İngilizce telaffuzları duyacaksın. Dinle ve tekrar et! Ne kadar çok pratik yaparsan o kadar iyi!

Akıcı İngilizce konuşma pratiği yapmanın yollarından biri de dizileri İngilizce izlemek. Bu konu ilgini çektiyse İngilizce geliştiren diziler başlıklı yazımızdan devam edebilirsin.


Yorumlar


    çitos dedi ki:

    ingilizcemin gelişmesini istiyorum.

    Alper Onur dedi ki:

    Bu konuda size yardımcı olacağız. Yukarıda yer alan formu doldurursanız, en kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli bilgilendirmeleri yapacağız ve İngilizcenizi geliştirmenizi sağlamak için tüm desteği vereceğiz.

Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.