doğru ingilizce kursunu bulmak

Doğru İngilizce Kursunu Bulmak


5 dakikalık okuma

Çağımızın en önemli becerilerinden biri, İngilizce konuşabilmek. Yeni nesil ebeveynler bunun farkında, çocukları için en iyi İngilizce eğitimi aldırabilecekleri okulları tercih ediyorlar. Peki ya İngilizce bilmeyen yetişkinler ne yapmalı? Sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Evet! Ayrıca insan her yaşta İngilizce öğrenebilir. Bunun için en iyi ve hızlı yöntem, İngilizce kursları. Ama hangisi? 

İngilizce öğrenmek zor mu? Bizi öğrenmekten alıkoyan şey, yetenek eksikliği değil; bahaneler ve belki de hayatın getirdiği birkaç problemdir. Mesela zaman ya da konum sıkıntısı. Çok yoğun çalışıyor olabiliriz ya da bulunduğumuz yerde iyi bir İngilizce kursu olmayabilir. 

%100 online İngilizce kursu Open English, İngilizce öğrenmek için karşına çıkan tüm problemlere en etkili ve hızlı çözümleri sunuyor. Sistem hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfadaki iletişim formunu doldur, müşteri temsilcilerimiz seni kısa sürede arayacaktır. 

Kendin için doğru İngilizce kursunu arıyorsan, bu yazımız sana çok yardımcı olacak. Şimdi konunun derinliklerine inelim. 

Hangi İngilizce Kursunu Seçmeliyim?

Günümüzde İngilizce kursu arayanlar, birçok seçenekle karşılaşıyor. Bazıları geleneksel anlayışla kendi binalarında düzenli saatler aralığında eğitime çağırıyor. Bazıları online olarak çeşitli eğitim fırsatları sunuyor. Mesela İngilizce eğitmenleriyle öğrencileri videolar üzerinden bir araya getirmek gibi. Kimi kurslar öğrencilerini yurt dışına yolluyor; fakat bu kurslar da döviz kurları nedeniyle aşırı pahalıya geliyor. 

Peki, senin için hangisi en doğru seçim olur? Öncelikle kendi ihtiyaçlarını belirlemelisin. Günlük hayatta kullanabileceğin kadar akıcı İngilizce konuşmak mı istiyorsun? Yüksek akademik hedeflerin var ve uluslararası sınavlardan (IELTS, TOEFL gibi) iyi puanlar mı almak istiyorsun? Mesleki İngilizceni geliştirmeyi mi hedefliyorsun? 

Amacını belirlemek, doğru İngilizce kursunu seçmek için ilk adımlardan biri. 

Open English, bütünüyle İngilizce eğitimi alabileceğin online bir kurs. Amacın ne olursa olsun, ister akademik ister mesleki ister de akıcı İngilizce konuşma, burada ihtiyacın olan her şey var. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle akıcı İngilizce konuşmayı öğrenebilir, uluslararası sınavlara hazırlık bölümleriyle TOEFL, IELTS ve TOEIC sınavlarında yüksek puanları hedefleyebilir, iş İngilizcesi bölümüyle mesleki jargonunu geliştirebilir, binlerce saatlik ders içeriğine sınırsız ulaşarak hızlı bir şekilde İngilizce seviyeni ilerletebilirsin.

doğru ingilizce kursu open english

Doğru İngilizce Kursunu Bulmak: Online mı, Geleneksel mi? 

Günümüz dünyasında artık daha hızlıyız. 20 yıl öncesinde internet hızının henüz çok yavaş olduğu günlerde, İngilizce eğitimi almak için geleneksel kurslar daha mantıklıydı. Fakat günümüzde online eğitimin sunduğu avantajlar sınırsız. Gelişen bulut teknolojileri ve internet hızıyla beraber, artık bilgiye anında ulaşabiliyoruz. Tabii ki bilgi sağlayıcı platform ve uzmanlara da. 

Artık alışverişimizi internetten yapıyoruz. Hatta mesleki eğitimlerimiz de internet aracılığıyla alıyoruz. Bir çoğumuz internet üzerinden çalışıyor. Çünkü günümüzde en hızlı iletişim aracı, internet. Bu da online İngilizce kursunu geleneksel yöntemlerin bir adım önüne geçiriyor. 

  • Online İngilizce kurslarına internet ve bilgisayarın aracılığıyla her yerden ulaşabiliyorsun. Geleneksel kurslarda ilgili lokasyona gitmen şart.
  • Online kurslarda kendi temponda çalışabilirsin. Geleneksel kurslarda belirlenmiş ders programına uymak zorundasındır. Disiplinli çalışmak iyidir ama onu kendimize göre optimize edebildiğimizde daha iyidir!
  • Online İngilizce kursunda kötü hava şartları ya da trafik seni etkilemez. Geleneksel kurslarda bu tür etmenler öğrenme motivasyonunu düşürebilir. Evde İngilizce öğrenmek ise insanı bu tür problemlere karşı korur!

Doğru İngilizce Kursu Sana Neler Sunmalı?

Doğru İngilizce kursunu bulmak için sormamız gereken en önemli soruya geldik. Kurstan ne beklemeliyiz? Gelişen teknolojiyle beraber online kursların geleneksel olanlara göre çok daha avantajlı olduğunu gördük. Peki, online İngilizce kursundan neler beklemeliyiz?

  • İngilizce eğitimi, CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) ile standardize edilmiştir. Doğal olarak İngilizce eğitimi alacağın kursun da bu programa uygun olması gerekir. Böylece standartlara uygun bir İngilizce eğitimi aldığını bilirsin.
  • İngilizce eğitimi alacağın kişilerin alanında uzman olması beklenir. Yani kişiler gerekli eğitimleri ve sertifikaları almış olmalıdır. Böylece doğru şekilde İngilizce öğrenirsin.
  • Online İngilizce kursu sana ne kadar ders içeriği sunuyor? Kimi kurslar sadece video üzerinden eğitim sunar. Yani sürekli erişebileceğin online kütüphaneleri bulunmaz. Bu da yeterince iyi bir eğitim sağlamaz.
  • İleri seviye İngilizce becerisi için dört yetenekte uzmanlaşman gerekir: Okuma, konuşma, anlama ve yazma. Online İngilizce kursu seni bu 4 beceride eğitmek üzerine tasarlanmış olmalıdır. 

Online İngilizce kursu Open English’in yukarıdaki tüm beklentileri karşıladığını biliyor muydun? Üstelik Open English’te ana dili İngilizce olan eğitmenlere 7/24 canlı dersler ve bire bir özel derslerle ulaşabilirsin. Kursumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfadaki iletişim formunu doldurmayı unutma. 

doğru ingilizce kursu nasıl bulunur

Doğru İngilizce Kursu için Güvenilirlik Önemli

Doğru İngilizce kursunu bulmak için, aynı zamanda güvenilirlik beklentin olmalı. Yani sana eğitim verecek kurumun alanında profesyonel olması şart! Böylece eğitim sürecin boyunca ihtiyaç duyduğun her anda destek bulacağından emin olabilirsin.

Peki, bir kursun güvenilir olduğunu nasıl anlarsın? Önce onunla çalışan diğer kurumlara ve kursun sektördeki tecrübesine bakmalısın. Ayrıca şirketin global olması onun güvenilirliğini artırır. Böylece kursun her türlü imkana sahip olabileceğinden emin olabilirsin.

Open English olarak, online İngilizce eğitiminde 15 yıldan fazla tecrübemizle dünya genelinde 1,5 milyondan fazla öğrenciye İngilizce eğitimi sunduk. Onlar başardı, sen de başarabilirsin! İngilizce öğrenmek için ilk adımı atmak istiyorsan, bu sayfadaki iletişim formunu doldurmayı unutma. 

Deneyenlerden Fikir Almak İyidir!

Doğru İngilizce kursunu bulmak için en etkili yöntemlerden birini sona sakladık. Kursunu seçmeden önce, bu kursu denemiş olan kişilerin yorumlarına göz at. İnternetteki birçok forum benzeri platformlarda kurslarla ilgili kullanıcı yorumlarını bulabilirsin. Bu kullanıcı yorumları sana kursunu seçerken çok yardımcı olabilir.

Open English kullanıcı yorumları için ilgili yazımıza göz atabilirsin.

Doğru İngilizce kursunu bulmak için dikkat etmemiz gereken noktalar hakkında konuştuk. Umarız bu yazımız sana doğru İngilizce kursunu bulman da yardımcı olacak!


Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.