ingilizce nasıl öğrenilir-min

İngilizce Nasıl Öğrenilir?


6 dakikalık okuma

İngilizce nasıl öğrenilir? Akıcı İngilizce konuşmak için nasıl bir çalışma programına uymak gerekiyor? Sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün mü? Peki, ileri yaşlarda İngilizce öğrenmek nasıl olur? İngilizce öğrenmenin kolay bir yolu var mı? 

İngilizce nasıl öğrenilir konusunda insanın aklına birçok soru gelebilir. Sonuçta yeni bir dil öğrenmek, çok da kolay bir karar değil. Üstelik gündelik hayatın yoğun temposu devam ederken yeni bir şeyler öğrenmeye nasıl vakit bulacağız ki? Kimimiz çok yoğun çalışıyor, kimimizin derslerden başını kaldıracak vakti yok, kimimiz de kendini İngilizce öğrenmek için yeterli bulmuyor. Son bahane çok anlamsız çünkü isteyen herkes İngilizce öğrenebilir. 

İngilizce Öğrenmek İçin Öncelikle Hedefler Belirlemelisin

Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyor ya da var olan İngilizce seviyeni geliştirmek istiyor olabilirsin. Her iki durumda da İngilizce öğrenmek için öncelikle hedefler belirlemelisin. İngilizcede hangi seviyeye gelmek istiyorsun? Mesela akıcı şekilde ileri seviye İngilizce nasıl öğrenilir? Ya da sadece günlük hayatta kullanabileceğin İngilizce nasıl öğrenilir? Uluslararası sınavlar için İngilizce nasıl öğrenilir?

Sadece günlük hayatta kullanabileceğin İngilizce öğrenmek istiyorsan, daha diyalog ağırlıklı bir şekilde İngilizce çalışabilirsin. Fakat uluslararası sınavlara hazırlanacaksan ve bu dilde en ileri seviyeyi hedefliyorsan o zaman İngilizcenin dil bilgisi kurallarını öğrenerek kelime dağarcığını geliştirmen gerekiyor.

Şimdi hedefleri bir kenara koyuyoruz ve hedefin ne olursa olsun, İngilizce öğrenme yolları arasında en pratik olan seçeneği karşına getiriyoruz: Online İngilizce kursu. 

en hızlı şekilde ingilizce nasıl öğrenilir

En Hızlı Şekilde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde İngilizce artık bir gereklilik. Neden? Çünkü İngilizce dünyayı birbirine bağlayan bir dil. Hem iş hem de akademik dünyada yaygın olarak kullanılıyor ve yurt dışında çalışmayı düşünüyorsak, bu dili kesinlikle öğrenmemiz gerekiyor. 

Peki, İngilizce nasıl öğrenilir? Bugün İngilizce öğrenmek için en hızlı ve pratik yöntemlerden bahsedeceğiz. Günümüzün dijitalleşen dünyasında artık her türlü bilgiye internet aracılığıyla hem bilgisayarlarımızdan hem de tablet gibi akıllı cihazlarımızdan ulaşabiliyoruz. En hızlı şekilde İngilizce nasıl öğrenilir diyorsan, sorunun cevabı online İngilizce eğitimi.

İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yolu: Open English

Online ingilizce eğitiminde 15 yıldan fazla tecrübesiyle günümüze kadar dünya genelinde 1,5 milyondan fazla öğrenciye İngilizce eğitimi veren Open English, İngilizce nasıl öğrenilir sorusuna en pratik cevabı veriyor.

Ev konforunda öğrenebileceğin, istediğin zaman bağlanabileceğin 7/24 online bir İngilizce kursu hayal et. Open English, bu hayali gerçekleştiriyor. Üstelik;

 • Uluslararası eğitim sertifikalarına sahip binlerce ana dili İngilizce olan eğitmenle 7/24 canlı derslere bağlanıyorsun.
 • Konuşma sınıflarında yabancı öğrencilerle birlikte İngilizce iletişim becerini geliştiriyorsun.
 • Akıcı İngilizce konuşmana yardımcı alıştırmalarımızla mükemmel telaffuzu öğreniyorsun.
 • Binlerce saatlik ders içeriğini kapsayan online kütüphaneye aboneliğin boyunca sınırsız ulaşabiliyorsun.
 • TOEFL, IELTS ve TOEIC gibi uluslararası sınavların bire bir muadil sınavlara girerek alacağın yaklaşık puanı ve eksiklerini görebiliyorsun.
 • İş İngilizcesi ders içerikleriyle kariyerin için mesleki jargonu öğreniyorsun. 

Open English online İngilizce kursunda ihtiyaç duyabileceğin her şey var. Böylece hedefin ne olursa olsun, İngilizceyi bir bütün olarak istediğin şekilde öğreniyorsun.

Open English üyeliğini başlatmak için bu sayfadaki iletişim formunu doldurmak yeterli. Formu doldurduktan kısa bir süre sonra müşteri temsilcilerimiz seni arayarak sistem, eğitim paketleri ve ücretler hakkında bilgi verecektir. 

İngilizce Nasıl Öğrenilir: Evde Eğitim Görmenin Avantajları

İnternet bu kadar yaygınlaşmadan önce İngilizce öğrenmenin az sayıda yolu vardı, okulda eğitim almak ya da geleneksel kurslara gitmek. Bunlar da herkes için uygun değildi. Öncelikle okullarda öğretilen İngilizce çoğunlukla yetersizdi, geleneksel kursların ise eğitim saatlerine uymak zordu. Yani nasıl İngilizce öğrenilir diye merak eden bir insanın çok seçeneği yoktu.

İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla yeni bir şeyler öğrenmek çok kolaylaştı. Open English, bu noktada devreye giriyor ve etkili bir İngilizce eğitimini evine, ofisine ve hatta istersen tatil noktana getiriyor.

Evde İngilizce öğrenmek, hem zaman hem de de bütçe açısından çok avantajlı. Neden?

 • Evde istenilen saatte ve şekilde İngilizce öğrenmek mümkün. Böylece kendi temponda ve konfor alanında daha efektif şekilde İngilizce öğrenebilirsin.
 • Kurs için bir yerlere gitmek bütçe açısından da ekstra maliyetlere neden olur. Yol masrafı, kurs çıkışında sınıf arkadaşlarıyla bir yerlere gidildiğinde yapılan harcamalar… Üstelik geleneksel kurs ücretleri de çok pahalı! Evde İngilizce öğrenebileceğin Open English’te aylık olarak düşünürsen çok uygun fiyatlarla İngilizce öğrenebiliyorsun. Üstelik ev konforunda! 
 • Bozuk hava şartları ve tıkalı trafik insanın öğrenme motivasyonunu düşürebilir. Evde İngilizce öğrenme ile bu sorunlar geride kalır. 

en kolay ingilizce öğrenme yöntemi

İngilizce Nasıl Öğrenilir: En Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemi

İngilizce nasıl öğrenilir dedin ve en etkili yöntemlere bakmaya başladın. Bu yolculuk seni Open English’e kadar getirdi. Çok doğru noktadasın! CEFR standartlarına uygun şekilde İngilizce eğitimi veren Open English’te sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayacağın gibi halihazırdaki İngilizceni de geliştirebilirsin.

Open English ile Nasıl İngilizce Öğrenilir? 

 • Open English üyeliğini başlattığında önce mini bir seviye tespit sınavına giriyorsun. Bu sınav sonucunda olman gereken seviyeden İngilizce öğrenmeye başlıyorsun. Sınavda hiç yapamadım diye endişelenme, bu durumda temel seviyeden başlayacaksın demektir.
 • İngilizce nasıl çalışılır? Doğru ve verimli şekilde İngilizce öğrenmek için öncelikle sana deyim yerindeyse işin ustası gerekiyor. İngilizcenin dinamiklerini, dil bilgisi kurallarını sana öğretirken ipuçlarını gösterecek birinden bahsediyoruz. Open English’te ana dili İngilizce olan eğitmenler seni bekliyor. Yani burada İngilizceyi işin uzmanlarından öğreneceksin.
 • Open English’te seviyen belirledikten sonra seviyene uygun ders içerikleriyle öğrenmeye başlayacaksın. Katılacağın canlı dersler ve konuşma sınıflarında da seviyene uygun öğrenciler olacak. Yani asla geride kalmayacaksın!

İngilizce Öğrenmek için Diğer Etkili Yöntemler

Nasıl İngilizce öğreneilir diye sorduk ve kolay İngilizce öğrenmek için en etkili yöntemden bahsettik. Open English ile İngilizce öğrenmenin yanı sıra neler yapabiliriz? İşte İngilizce öğrenmek için uygulayabileceğin birkaç basit şey:

 • Her gün 5 yeni İngilizce kelime öğren. Bunları bir deftere ya da akıllı telefonuna yaz çünkü yazmak öğrenme sürecini hızlandırıyor. Ondan sonra gün içinde bu kelimeleri tekrar et. Daha fazlası için İngilizce kelime öğrenmek için 5 etkili yöntem başlıklı yazımıza bakabilirsin.
 • İngilizce müzikler dinle ve bu dille çekilmiş dizileri izle. Fakat orijinal dilllerinde! İngilizcede temel seviyeyi geçtiysen, İngilizce altyazılı bir şekilde bu dizileri takip edebilmen gerekir. İleri seviyelerdeysen, altyazıları kapadığında da anlaman gerekir!
 • İngilizceyi günlük hayatının içine kat. Bunun için cihazlarını (bilgisayar, telefon) İngilizce kullanabilir ve kendine İngilizce sohbet edebileceğin arkadaşlar bulabilirsin.

İngilizce nasıl öğrenilir diye sorduk ve birçok yeni şey öğrendik. Bu yıl hedefin İngilizceyi akıcı şekilde kullanmayı öğrenmek ise, Open English üyeliğini bugün başlatarak hedefin için ilk adımı atabilirsin! 


Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.