Ankara İngilizce kursu

Ankara İngilizce Kursu


4 dakikalık okuma

Günümüzde İngilizce bilmek artık bir ayrıcalıktan çok, gereklilik haline geldi. Kaynakların genel olarak İngilizce dilinde olması, yurt dışı iş fırsatlarında İngilizce şartının yadsınamaz bir gerçek haline gelmesi ve daha farklı pek çok durum, hemen herkesi İngilizce öğrenme isteğine yönlendirmeye başladı.

Peki Ankara’da yaşıyor ve kendinize uygun bir İngilizce kursu arıyorsanız, nasıl bir yöntem izlemelisiniz? Vereceğiniz kararla Ankara İngilizce kursu arayışınızı nasıl en doğru şekilde neticelendirebilirsiniz?

Online İngilizce eğitiminde yılların tecrübesine sahip Open English olarak İngilizce kursu Ankara arayışında bulunanlara fikir vermek için farklı bir yöntem izledik ve online Ankara İngilizce kursu ile geleneksel kursu kıyaslayıp karar vermenize yardımcı olmak istedik.

Geleneksel Ankara İngilizce Kursu

Ankara’da yaşıyorsunuz, işten yorgun bir şekilde çıktınız ve evinize gidip dinlenmek düşüncesiyle mutlu bir şekilde hareket ediyorsunuz. Tam bu noktada aklınıza İngilizce kursunuzun olduğu geldi ve dinlenemeden kursunuza doğru hareket etmeye başladınız.

Günlük koşturmacalar sırasında nasıl bir yorgunluk yaşanıldığını hepimiz az çok biliriz ve tecrübe ederiz. Böyle bir durumda geleneksel bir İngilizce kursu, sizin için çok efektif bir süreç olmayabilir.

Ayrıca haftanın belirli günleri kursa katıldığınızı göz önünde bulundurduğumuzda, ekstra bir durum neticesinde ortaya çıkan şehir değiştirme gerekliliğinde dersleri kaçıracağınız yadsınamaz bir gerçek…

Her ne kadar telafi dersleri ya da kendi isteğinizle Ankara İngilizce kursunuzun hakkını vererek İngilizce öğrenmek isteseniz de şehir değiştirme, yorgunluktan derse katılamama ya da ekstrem bir durumla karşılaşma, bu isteğinize sekte vuracaktır.

Geleneksel bir Ankara İngilizce kursuna dair detayları toparladıktan sonra online İngilizce kursuna geçebiliriz.

ingilizce kursu ankara

Online Ankara İngilizce Kursu

Aynı şeyi online İngilizce kursu için düşünelim; yorgun bir şekilde işten çıktınız ve tek düşünceniz eve geçip dinlenmek… Böyle bir durumda sizi İngilizce öğrenmekten alıkoyacak hiçbir durum yok. Evinize gittiğinizde dilediğiniz gibi dinlenebilir ve sonrasında online İngilizce eğitiminize devam edebilirsiniz.

Ankara İngilizce kursu arayışındayken, sizin için online kurs son derece doğru bir tercih olabilir. Çünkü evden dilediğiniz zaman eğitiminize devam edebilirsiniz. Konfor alanı olarak düşünebileceğiniz evinizde İngilizce öğrenmek size büyük faydalar sağlayacaktır.

İlk olarak herhangi bir yorgunluk durumunda evinize geçip dinlenerek eğitiminize devam edebilirsiniz. Ek olarak şehir dışına çıkmanız gerektiğinde de gittiğiniz yerden İngilizce eğitiminizi sekteye uğratmazsınız. Ayrıca zaman ve gün kısıtlamanız olmadığı için dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Şimdi online Ankara İngilizce kursunun detaylarını da öğrendiğimize göre karşılaştırma yapmaya geçebiliriz. Zaten yukarıda az çok fark netleşti ama bunu bir liste halinde görmenin de faydası var.

Geleneksel Ankara İngilizce Kursu ile Online Kursun Farkları

İşte geleneksel Ankara İngilizce kursu ile online kurs arasındaki farklar:

  1. Geleneksel kurs fiziki katılım gerektirirken online kursa evinizden, ofisinizden kısacası dilediğiniz yerden katılabilirsiniz.
  2. Geleneksel İngilizce kursunda sınıflar kalabalık olurken, online kursta kişi sayısı sınırlaması vardır ve hatta birebir özel dersler gerçekleştirilir.
  3. Geleneksel kursa belirli saatler içerisinde katılabilirken, online kursa 7/24 katılabilirsiniz.
  4. Geleneksel kursta kaynak konusunda limit varken, online platformda sınırsız kaynak ve alaka düzeyinize göre şekillendirebileceğiniz makaleler vardır.
  5. Geleneksel kursta konuşma pratiğini dilediğiniz gibi yapamazken, online kursta birebir ya da grup halinde gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Geleneksel kursta konuşurken utanma ya da sıkılma gibi durumlar yaşarken, online kursta utanma ve sıkılma yaşamadan daha rahat İngilizce konuşabilirsiniz.
  7. Geleneksel kurs için boşluk yaratmanız gerekirken, online kursu sahip olduğunuz boşlukta hayata geçirebilirsiniz.

Bu farkları siz de kendi hayatınıza göre artırabilirsiniz. Genele baktığımızda online bir İngilizce kursunun göz ardı edilemeyecek farkları mevcut.

Peki iyi bir online İngilizce eğitimine Ankara’dayken nasıl ulaşabilirim mi diyorsunuz? Alt başlıkta en iyi cevabı görebilirsiniz.

Open English – İngilizce Kursu Ankara

Ankara İngilizce kursu arayanlara verebileceğimiz en iyi cevap: Tabii ki de Open English… Alanında yılların tecrübesine sahip olan Open English olarak, Ankara İngilizce kursu arayanların da tercih edebileceği online İngilizce eğitimi sunuyoruz.

Her kura ve detaylarına ulaşabileceğiniz kursumuzu Ankara İngilizce kursu arayışındaysanız ya da Türkiye’nin herhangi bir noktasındaysanız tercih edebilirsiniz. Kursumuz hakkında daha detaylı bilgi almak için formumuzu doldurabilir ve arkadaşımızın kısa süre içerisinde size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.