akademik ingilizce

Akademik İngilizce


3 dakikalık okuma

İngilizce… Artık her yerde karşınıza çıkıyor değil mi? Yurt dışına çıkmak isteyenler, kariyerlerini ilerletmek isteyenler ya da lisans veya lisans üstü eğitimini yurt dışında gerçekleştirmek isteyenler, herkes İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek için çaba sarf ediyor.

Tabii İngilizce öğrenmeye başlayınca farklı terimlerle karşılaşmanız da kaçınılmaz. Bunların içerisinde size yabancı gelen ya da tam ihtiyacım olan bu diyebileceğiniz farklı dallar muhakkak vardır.

Biz de bunlardan bir tanesi olan akademik İngilizceyi burada detaylı bir şekilde ele alacağız.

Akademik İngilizce Nedir?

Akademik İngilizce, öğrendiğimiz günlük İngilizceden daha farklı özelliklere sahip olan resmi bir kullanımdır.

Kısaltmalar yerine her şeyin uzun uza yazıldığı, terimsel ve resmi İngilizce kelimelerin sıkça kullanıldığı ve uzun cümlelerin yer aldığı akademik İngilizce; akademisyenlerin, yüksek lisans yapanların, kariyerini ilerletenlerin, uluslararası makale hazırlayanların ve uluslararası okumalar yapanların sık karşılaştığı bir türdür.

Alışılagelmiş İngilizceden farklı bir şekilde kendini gösteren akademik İngilizce, normal İngilizce biliyorum akademik İngilizceyi de yaparım diyenlerin ciddi sıkıntılar yaşayabildiği bir bölümdür.

Akademik İngilizceyi her ne kadar kendi kendinize çözebileceğinizi düşünseniz de bu şekilde gerçekleşmeme olasılığı çok yüksek… O yüzden profesyonel bir destek almanızda fayda var.

Open English olarak sunduğumuz online İngilizce eğitimimizi Akademik İngilizceyi öğrenmek için tercih edebilirsiniz.

akademik ingilizce kursu

Akademik İngilizce Neden Önemlidir?

Akademik İngilizcenin artık ne olduğunu biliyoruz. Peki birçok yerde karşımıza çıkan akademik İngilizce neden bu kadar önemli? Gerekçeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Alanında uzmanlaşmak isteyenlerin İngilizce kaynak taramalarını anlaşılır hale getirir.
  • Kariyerini derinlemesine geliştirmek isteyenlere yeni kapılar açar.
  • Akademik kariyer yapmak isteyenlerin olmazsa olmazıdır.
  • Dilediğiniz her konuda farklı kaynaklardan anlaşılır bilgiler edinmenizi sağlar.
  • Global anlamda anlaşılır akademik makaleler hazırlamanın fırsatını tanır.
  • Yurt dışında üniversitelerde araştırma görevlisi olmak için ilk adımı atmanıza yardımcı olur.
  • Kendi dilinize efektif çeviriler yapmanızı olanaklı hale getirir.
  • Yabancı dil seviyenizi belgeleyeceğiniz sınavlardan başarı elde etmenizi mümkün kılar.
  • Literatür taramalarında farklı perspektiflere ulaşmanıza imkan tanır.

Yukarıda saydıklarımıza eklenebilecek daha birçok konu çıkabilir ama görüldüğü üzere akademik İngilizce hem kariyer hem eğitim hem de genel kültür açısından bireylere önemli katkılarda bulunmaktadır.

Akademik İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki akademik İngilizce, sağlam bir İngilizce temele sahip olunmadan öğrenilemez. İngilizce bilgi birikimi iyi olan ve İngilizcesini geliştirmek isteyen bireyler için uygun olan akademik İngilizce, farklı pek çok yöntemle öğrenilebilir.

Geleneksel bir kursa giderek akademik İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. İş çıkışında ya da hafta sonu tatilinizde dahil olabileceğiniz geleneksel kurslarda, akademik İngilizce çalışmalarınıza devam edebilirsiniz ama iş seyahati ya da başka sebeplerden bu kurslara katılımınız sıkıntıya dönüşebilir.

Bunun için online bir platformdan istediğiniz zaman istediğiniz yerden eğitim almak, sizin için daha iyi bir sonuç yaratabilir. Bu online İngilizce eğitim platformları sayesinde, hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden akademik İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Open English olarak sunduğumuz online İngilizce eğitimini tercih ederek siz de ayrıcalıklarımızdan yararlanabilir, akademik İngilizce öğrenme hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yan taraftaki formu eksiksiz bir şekilde doldurmak ve ekip arkadaşlarımızın sizi aramasını beklemek…

Artık akademik İngilizce öğrenmek sizin için bir zorluk ya da hayal değil; çünkü Open English dünyasına giriyorsunuz.


Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.