Kolay ingilizce öğrenme open english ile mümkün

Kolay İngilizce Öğrenmek


3 dakikalık okuma

Kolay İngilizce öğrenmek mi istiyorsunuz? En kolay İngilizce nasıl öğrenilir diye sorup duruyor musunuz? Dil öğrenmek için yola çıktığımızda hepimiz kolay bir şekilde dili öğrenmek istiyoruz, değil mi? Peki bu nereye kadar mümkün oluyor?

İngilizce öğrenmek başlı başına bir iştir ve büyük emekler ister. Her öğrenmede olduğu gibi, İngilizcede de kolay öğrenmek için değerlendirilebilen bazı yollar mevcuttur. Ama İngilizcenin dil olarak geçmişi, derinliği ve kelime sayısı dikkate alındığında, kolay İngilizce öğrenmek zannettiğimiz kadar kolay olmayabilir.

Bizim burada üstünde durduğumuz yöntemler, kolay İngilizce öğrenme işleminden daha çok İngilizce öğrenirken daha hızlı ve kolay yol almanızı sağlayacak önerilerdir.

Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Yukarıda da değindiğimiz gibi kolay İngilizce öğrenmek, bir destek almadan pek mümkün görünmüyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen İngilizce eğitim, dil öğrenme serüveninizi daha kolay hale getirebilir.

Peki kolay İngilizce öğrenme yolculuğunuzda sizlere destek olabilecek yöntemler neler mi?

İşte profesyonel bir destek alırken ya da sağlam bir temele sahipken dil öğrenmeyi sağlayacak tüyolar:

Video İzleyerek Öğrenme

Video izleyerek kolay İngilizce öğrenme hemen herkesin aklına ilk gelen fikirdir. Video izlemenin İngilizce öğrenmeye büyük katkıları vardır ama tam olarak bir kolay İngilizce öğrenme yöntemi değildir.

İngilizce videolar izleyerek yeni kelimeler öğrenebilir, kelimelerin telaffuzlarına dair bilgiler edinebilir ve kurulan cümleleri inceleyerek grameri çözümleyebilirsiniz.

Ama video izleyerek İngilizceyi doğru ve eksiksiz bir şekilde öğrenemezsiniz. Video ya da türevlerini izlemek sadece İngilizce öğrenirken yardımcı araçlar olarak değerlendirilebilir.

Kelime Ezberleyerek Öğrenme

Bir diğer kolay İngilizce öğrenme yöntemi olarak akla gelen kelime ezberlemektir. Karşınıza çıkan her İngilizce kelimeyi Türkçe karşılığıyla ezberlediğinizde İngilizceyi kolay bir şekilde öğrenebileceğinizi düşünebilirsiniz.

İngilizce öğrenmenin en kolay yolu olarak her zaman karşımıza çıkan kelime ezberleme, sadece okuduğunuz ya da duyduğunuz kelimeleri anlamanızı sağlar; ama tam olarak İngilizce öğrenmenin en kolay yolu değildir.

Kelime ezberlediğinizde sadece kelimenin İngilizce Türkçe halini bilirsiniz. Bu kelimenin cümle içerisinde nasıl kullanıldığı, konuşurken ne şekilde telaffuz edildiği ya da yazı yazarken nasıl değerlendirildiğini öğrenemezsiniz.

Okuma Yaparak Öğrenme

Kolay İngilizce öğrenme niyetinde olanların tercih ettiği bir diğer yöntem de okumalarla öğrenmeye çalışmaktadır. Yeni kelimelerin ve cümle yapılarının öğrenildiği okuma yapma, İngilizce öğrenmeyi tek başına sağlamayan bir yöntemdir.

Her yöntem gibi okuma yapmak da kolay İngilizce öğrenmenin tek başına çözümü değildir. Okumanın dil öğrenmeye katkıları yadsınamaz ama farklı unsurlarla desteklenmediğinde istenilen çözümü sunamaz.

Ayrıca okuma yaparak öğrenilen kelimelerin anlamlarını öğrenseniz de nasıl telaffuz edildiğini bilemez ve günlük konuşmalarda bu kelimeleri kullanamazsınız.

Dinleme Yaparak Öğrenme

Dinleme yaparak öğrenme de kolay İngilizce öğrenme amacına sahip olanların tercih ettiği bir yöntemdir. Kelimelerin telaffuzunu daha pratik bir şekilde öğreten dinleme yapma, İngilizceyi tam olarak öğretmez.

Podcast, müzik ya da kitap dinleme olarak hayata geçirilebilecek olan bu yöntem, İngilizce öğrenmenin en kolay yolu diye karşımıza çıkar. Çünkü sadece dinleyerek İngilizce öğrenmek mümkün ve çok kolay görünür.

Sadece telaffuz öğrenme ve meraklı kişiler tarafından yeni kelimeleri hazneye katma görevleri üstlenen bu yöntem, en kolay İngilizce nasıl öğrenilir sorusuna verilebilecek bir cevap değildir.

kolay ingilizce öğrenme teknikleri

Kolay İngilizce Öğrenmek Mi İstiyorsunuz?

Gördüğünüz gibi yukarıdaki yöntemler tek başlarına hiçbir şekilde kolay İngilizce öğrenmeye yardımcı olmuyorlar. Peki bu yöntemlerin ve daha fazlasının hepsi beraber tek bir platformda olsa nasıl olur?

İşte o zaman İngilizce öğrenmenin en kolay yolu ortaya çıkar: Yani Open English online İngilizce kursu!

Her birinin İngilizce öğrenmeye farklı katkılarının olduğu okuma, yazma, dinleme, kelime ezberleme ve video izleme yöntemlerinin toplu bir şekilde sunulduğu Open English platformumuzu, 3 Gün Ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.


Yorumlar


  meryem aldemir dedi ki:

  ilk defa görüyorum bir hesap önerdi hadi
  bakalım

  Alper Onur dedi ki:

  Kolay İngilizce öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu sayfada yer alan formu doldurarak kısa sürede size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız gerekli tüm bilgilendirmeyi yapacaktır.

  Samet dedi ki:

  Vize için

  Mahmut dedi ki:

  Merhabalar. Yukarıdaki forumda yaşımı nasıl gostermeliyim

  Alper Onur dedi ki:

  Merhabalar,

  Yaşınızı, yaş aralığından uygun olacak şekilde seçebilirsiniz.

Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.