ingilizce konuşmak için ipuçları

Akıcı İngilizce Konuşmak


3 dakikalık okuma

İngilizceyi güvenle ve akıcı bir şekilde nasıl konuşabilirim?

İngilizceyi akıcı bir şekilde güvenle konuşabileceğiniz seviyeye yükseltmenin birçok yolu vardır.

İngilizce Konuşmak İçin Hata Yapın

İngilizce öğrenen çoğu insanla ilgili en büyük sorun, karşısındaki kişinin konuşurken onun hakkında ne düşüneceğini düşünmektir. Bunu yanlış mı söylüyorum? Ne düşünecekler? Ne söylemeye çalıştığımı anlayacaklar mı? Umarım neden bahsettiğimi bilmiyormuşum gibi konuşmuyorum. Yeni bir dil öğrenirken ve konuşurken bu düşüncelerin tümü size zarar verecektir.

Bu işin hilesi nedir? Yaptığınız hata umrunuzda olmamalıdır. Konuşurken hata yapıp yapmamanız önemli değil çünkü kaçınılmaz olarak birçok hata yapacaksınız. Bunu bilerek, yeni bir dil konuşmaya çalışırken oluşabilecek olumsuz sonuçları unutmalısınız. Yapılacak en iyi şey egonuzu bir kenara bırakmak ve sadece konuşmaktır. Pratik yapmak için konuşurken İngilizce cephaneliğinizdeki her şeyi kullanın.

Yanlış bir şey söylemeseniz bile, gerçekleşecek en kötü şey düzeltilmek olur ve bu sizin daha fazla öğrenmenize yol açacaktır. Hatalar güzeldir!Öğrenmenizin bu aşamasında, yapılacak en iyi şey konuşmak ve ilerlerken hata yapmaktır çünkü bu hatalardan en iyi dersleri alırsınız. Hatalarınızdan ders alacaksınız ve her konuşmada daha iyi olacaksınız

akıcı ingilizce konuşmak için ipuçları

İngilizce Konuşmak İçin Pratik Yapın

Yapabileceğiniz en iyi şey, bildiğiniz şeyi almak ve mümkün olduğunca tekrarlamaktır. Aynanın karşısında kendiniz konuşarak, arkadaşlarınızla mektuplaşarak ve mesajlaşarak ya da herhangi bir yere giderken olsun, pratik yapmalısınız. Tanımadığınız rastgele insanlarla tanışın ve becerilerinizin sizi nereye götüreceğini görün. Diğer insanlara zaten bildiklerinizi öğretin. Bildiklerinizi tekrarladığınız ve pratik yaptığınız sürece, kendinizden emin olacaksınız ve becerileriniz her konuşma ve tekrar ile keskinleşecektir.

Her spor veya beceride olduğu gibi, her gün bir şeyler yaptığınız sürece, gelişirsiniz. Her seferinde birkaç saat boyunca haftada bir gün pratik yapmak yerine, her gün azar azar çalışmak her zaman daha iyidir.Uygulamanın en iyi yolu, haftada 5-7 gün boyunca günde en az 30 dakikadır. Süreklilik varken, daha fazla güvende olacaksınız çünkü en son konuştuğunuz zaman 24 saat önceydi.

İngilizce Konuşmak İçin Disiplinli Davranın

Yukarıda listelenen iki basit adımı takip ederek, İngilizce konuşma becerilerinizde arzu ettiğiniz güven ve akıcılığı elde edebilirsiniz. Başarınıza katkıda bulunacak en büyük faktör, disiplininizdir.İngilizce konuşmak diğerleri gibi bir beceridir. Uygulamada ve başarısızlıkta ilerleme ile, büyük gelişmeler elde edersiniz, ancak bu uygulama her gün gerçekleşmelidir. Evet, her zaman İngilizce konuşmak istemeyebilirsin, ama daha iyi olan ne?

İstediğiniz zaman hedeflerinize ulaşamadığınızda ve istediğiniz zaman yapmadaki  rahatlık mı? Yoksa kendinizi her gün biraz zorlamak ve kendinizi geliştirmek mi? Spor, akademik ve iş dünyasının en iyileri, hepsini şampiyon yapan bir disipline sahiptir. Her gün kendilerine pratik yaptırıyorlar çünkü uzun vadede çok iyi gelişeceklerini biliyorlar. Buradaki amaç şu andaki rahatsızlığınızı düşünmemek, ancak yılda bir ay içinde, 6 ay içinde kazanacağınız faydaları düşünmektir.

Birkaç hafta içinde pek bir şey değişemez, ancak 6 ay, 1 yıl sonra yapacağınız sıçrama ve sınırlara şaşıracaksınız. Disiplin sizi özgür kılacaktır ve onsuz ilerleyişin olması muhtemel değildir. Başarılı olduğunu bildiğiniz birisine sorun, size disiplinin anahtar olduğunu söylerler.

akıcı ingilizce konuşmak

Yukarıdaki Her Şeyi Open English İle Birleştirin

Bu gönderiyi okuduktan sonra, uygulamanıza başlamak için hazır ve motive olacağınızdan eminim. Open English, canlı öğretmenlerle 7/24 okuma, yazma ve konuşma pratiğinizi yapabileceğiniz yerdir. Hangi konu ve zaman ne olursa olsun, günlük olarak kendinizi geliştirebileceksiniz. Hata yaptığınız ve günlük olarak disiplinli pratik yaptığınızı hatırladığınız sürece, kısa sürede uzman bir İngilizce konuşmacısı olacaksınız.


Yorum yazabilirsin

*Üye olmaya gerek yoktur.

Gelecekteki yorumlarım için bilgilerimi kaydet.