Takımımızla Tanışın

Liderlerimizi tanıyın

  • YÖNETİM EKİBİ
Andres Moreno

Andres Moreno

KURUCU, YÜRÜTÜCÜ YÖNETİM KURULU ÜYESİ & CEO

Andres Moreno, internet tabanlı İngilizce dili derslerinde lider olan Open English’in Kurucusu, Yürütücü Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’sudur.

Üç kıtadaki sekiz ülkede, Moreno kendi başına dört dili öğrenmeyi başarmıştır. Büyüdüğü Venezuela’da, Procter and Gamble, Sun Microsystems ve Cargill gibi Fortune 500 şirketlerinin Latin Amerikalı yöneticilerine İngilizce dili eğitimi sağlayan Optimal English şirketinin ortak kurucusu olarak girişimcilik kariyerine başlamıştır. 2005’te Moreno, geleneksel İngilizce eğitimini terk ederek sınıf arkadaşı olan Wilmer Sarmiento ile Caracas’ta birleşerek yeni bir tür İngilizce kursu tasarlamıştır.

Geleneksel tuğla ve harç modelini reddederek, öğrencilerin İngilizce’yi çevrimiçi olarak evleri veya iş yerlerinden 7 gün 24 saat yerel İngilizce konuşan öğretmenlerden öğrenebilmesini sağlayan bir sistem oluşturmaya karar vermişlerdir.

Şu anda, Open English’in 500,000’den fazla öğrencisi vardır ve şirketin küresel olarak gelişimini sağlamak üzere 120 milyon $’dan fazla girişim sermayesi oluşturulmuştur. Andres, ayrıca şirketin televizyon reklamlarında 2009’dan beri 20’den fazla pazarda sıklıkla görünerek markasının yüzü olmuştur.

Meşgul bir CEO ve kimi zaman da TV reklamı oyuncusu görevlerinin dışında Moreno, küresel etkiye sahip sayısız projeye dahil olan çok yönlü bir girişimcidir. 2013’te, Latin Amerika’da 6 olmak üzere 16’dan fazla ülkede mevcut gelişmekte olan pazarlarda girişimciliği destekleyen Endeavor Miami’nin Yönetim Kurulu’na da üye olarak atanmıştır. Ayrıca dünyanın önde gelen Baş Yönetici ağı olan YPO’nun Amerika meclisinin de bir üyesidir. Moreno ayrıca başarı ve liderlik konusunda konferanslar vermek üzere İspanyolca ve Portekizce konuşan ülkelere sıklıkla seyahat etmektedir.

2014’te Andres Moreno, Latin Amerika’da gelişmekte olan orta sınıfa, işe uygun yetenekleri sağlayan bir yüksek eğitim enstitüsü olan en son girişimi Next University’i kurmuştur.

Open English’in aşırı hızlı büyümesi ve Andres’in başarılı girişimci rolü, The Wall Street Journal, CNN, El Mercurio, Globo, El Tiempo, 0 Estado de Sao Paulo, The Miami Herald ve Amerika’daki diğer üst düzey yayın organlarında geniş bir biçimde yer bularak uluslararası basında yankılanmıştır.

Alexander Sotelo

Alexander Sotelo

MALİ İŞLER GÖREVLİSİ

Alex, Open English’te tüm finansal aktarımların yönetiminden, ayrıca şirket finansal planlama, vergi ve denetimden sorumludur. Ayrıca birçok lider uluslararası dijital medya ve yayın şirketindeki görevlerinde 15 yıllık finansal yönetim deneyimi olan bir Yeminli Mali Müşavir’dir. Dünya çapında kapsamlı bir şekilde çalışmış olan Alex, geçtiğimiz on yılda çalışmalarını Latin Amerika’da çalışan şirketler üzerine yoğunlaştırmıştır.

Alex, Open English’e katılmadan Yahoo!’da Latin Amerika Denetimcisi olarak ve daha öncesinde de Discovery Communications ve CBS/Viacom için finansal yönetim pozisyonlarında çalışmakta idi. Kariyerine, KPMG, LLP’de çalışarak başlamıştır. Alex, onur öğrencisi olarak mezun olduğu Florida Uluslararası Üniversitesi’nin İşletme Fakültesi’nde Muhasebe konusunda lisansını ve Keller Graduate School of Business’te MBA eğitimini tamamlamıştır. Kübalı göçmen bir ailenin çocuğu olan Alex, akıcı İspanyolca, iyi derecede Portekizce bilmekte ve İtalyanca konuşabilmektedir.

Wilmer Sarmiento

Wilmer Sarmiento

KURUCU & TEKNOLOJİ BAŞKAN YARDIMCISI

Wilmer, Andres Moreno ile ilk Caracas, Venezuela’daki Simon Bolivar Üniversitesi’nde (USB) mühendislik öğrencileriyken tanıştı. Wilmer, çevrimiçi öğrenme platformunda baş mimar oldu ve uzmanlık alanı olan alt yapı araştırması ve çerçeve sınaması konusunda liderlik etti.

Wilmer, USB’de Bilgisayar Mühendisliği diplomasına ve bölümün tarihindeki en yüksek not ortalamasına sahiptir. Geleneksel sınıf eğitiminin dışında, Wilmer ayrıca çoğunlukla Open English’in geliştirilmesi aşamasında kendi kendine İngilizce öğrenmiştir.