Hakkımızda

Open English, 40’tan fazla ülkede 500,000’den fazla öğrenciye sahiptir.

Open English Hakkında

ÇEVRİMİÇİ İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE LİDER

Open English, Latin Amerika’da ve ABD Hispanik pazarında lider çevrimiçi İngilizce okuludur. Şirket, İngilizce öğretme yöntemini yeniden keşfetmek, bu arada da günümüz profesyonellerinin gereksinimlerini karşılamak üzere 2007 de kuruldu. Çevrimiçi okul, günde 24 saat ve haftada 7 gün, her biri İngilizce anadiline sahip öğretmenlerce verilen kişiselleştirilmiş canlı dersler sunmaktadır.

Şirket, Brezilya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki İspanyolca konuşan topluluklara kadar tüm Latin Amerika’da dersler sunmaktadır ve İspanya’daki kitlelere de ulaşmaya başlamıştır. Open English’in Miami’de, Bogota’da, Sao Paulo’da, Caracas’ta ve Buenos Aires’te ofisleri bulunmaktadır.

ŞİRKETİN BÜYÜMESİ

OpenOpen English’in son üç yıldaki büyümesi etkileyicidir: 2010’da, Open English’in 5.000 öğrencisi vardı, 2011’de bunlara 20.000’den fazlası eklendi ve 2012’nin sonunda, 30.000 öğrenci daha katıldı. Open English, bugün toplamda 500,000 öğrenciye sahiptir ve bunların 70.000’den fazlası şu anda programa kayıtlıdır

Geçmişimizi öğrenin

Tarihçemiz

Historia de Open English

OPEN ENGLISH: ÇEVRİMİÇİ ÖĞRENMENİN GELECEĞİ

2003’te, Andres Moreno, doğduğu ülke olan Venezuela’daki Fortune 500 şirketlerinin yöneticilerine İngilizce öğretmek üzere bir şirket kurdu. Üç yıl içinde şirket, Cargill, Sun Microsystems, Procter & Gamble ve gibi prestijli müşterilere ve daha fazlasına sahipti.

Moreno’nun bu şirketteki deneyimleri, geleneksel yöntemleri kullanarak İngilizce öğretmenin zorluklarını tanımlamasına yardımcı oldu. Şirketiyle 35.000 saatlik derslerden sonra, İngilizce öğretmeyi yeniden keşfetmenin zamanının geldiğine karar verdi. Venezuela’daki Simón Bolívar Üniversitesi’nden eski arkadaşı Wilmer Sarmiento ile çalışarak, ileride Open English olacak fikrin temellerini attı: İngilizce’yi istenilen anda herhangi bir yerde öğrenme kolaylığı, anadili İngilizce olan öğretmenlere erişim, etkileyici multimedya içerik ve öğrencilerin, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak öğretmenler ve danışmanlarla birebir etkileşime geçmesini sağlayacak bir sistem. Bu birleşim, öğrencilerin İngilizce’de akıcı olabilmelerine ve hayatta başarı sağlamalarına yardımcı olacaktı.

Sarmiento, Venezuela’da kalarak bir grup yetenekli programcıyla beraber Open English. Com’un Beta versiyonunu geliştirirken, Moreno şirket için yatırımcı bulmak üzere Kaliforniya’ya gitti. Ortağı ve eşi Nicole Rankin, Kaliforniya’da yaşıyordu ve birlikte programı ve öğrenme platformunu geliştirmek için gerekli olan sermayeyi elde ettiler.

Şirket, 2008’de Venezuela’da faaliyete başladı ve 2010’da Latin Amerika’nın kalanında tanıtıldı. Şirketin başarısı sonucunda, önemli A.B.D. girişim sermayesi fonlarından yatırım sağlanabildi. Üçüncü tur yatırımların sonunda şirket, gelişmek için 50 milyon $’ın üzerinde fon toplamıştı. 2011’de, Open English Brezilya pazarına girdi, sadece ilk sene 10.000’in üzerinde öğrenciye ulaştı. Şirketin Brezilya’daki başarısı, dördüncü tur yatırımlarda yatırımcıların 65 milyon $’ın üzerinde yatırım yapmalarını sağlayarak, 120 milyon $ sermayeye ulaştı. Bu sırada, şirketin müşteri portföyü 100.000 öğrenciye ulaşmıştı.

Open English, yatırımlarını İngilizce öğrenimini yeniden şekillendirme hedefine ulaşmak için hala kullanmaktadır. Yönetici kadrosunu, tam zamanlı çalışan personelleri ve müteahhitleri de içeren 2.000 kadar çalışan, şirketin ana pazarları olan Latin Amerika (Brezilya dahil) ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hispanik pazarında şirketin etkinliğini artırmaya ve Avrupa kıtasında ve daha fazlasında yeni pazarlara girmeye konsantre olmaktadır. Aynı zamanda şirket, öğrenme platformunda önemli gelişimlere odaklanmaktadır.

Open English’e Ulaşın

HEADQUARTERS

  • Open Education LLC
  • 2901 Florida Avenue – Suite 840
  • Coconut Grove, FL, 33133

BASIN İLİŞKİLERİ

Basın üyeleri, lütfen Basın Merkezi’mizi ziyaret edin ve sorularınızı şu adrese yazın: PRESS@OPENENGLİSH.COM.

GÜNCEL ÖĞRENCİLERİ İÇİN TEKNİK DESTEK

Telefon: 1-877-500-4645